Güvenlik

Sony, hesap hırsızlığını kabul etti

Geçtiğimiz günlerde Hacker gurubu NullCrew Twitter hesapları üzerinden bazı Sony Playstation Network hesap bilgilerini ele geçirdiğini duyurmuştu.


Sony, Playstation Network güvenliği konusunda şimdiye kadar birçok saldırıya uğradı. Bu saldırıların bazılarından hasar alan Sony bazılarını ise bertaraf etti. Fakat bu saldırıların sürekli artan bir sayıda devam etmesi Sony Playstation Network tutkunlarını kara kara düşündürüyor.  Sony’den yapılan açıklamaya göre geçtiğimiz günlerde yapılan saldırı neticesinde 400 Çinli kullanıcının e-posta adresi ve isimleri çalınmış durumda.

NullCRew tarafından yapılan atakta kredi kartı bilgilerinin çalınmaması sevindirici. Eğer kredi kartı bilgileri de çalınsaydı Sony Playstation Network’ü üzerinden birçok kullanıcıyı kaybedebilirdi. Sony bu saldırının üçüncü parti sunuculardan kaynaklanan bir hatadan dolayı başarılı gerçekleştirdiğini söylüyor.

1347207021_ps3-store.jpg

Playstation Network üzerinde herhangi bir sorun yaşanmadığını belirten yetkililer kullanıcıların güvenle Playstation Network’ü kullanmaya devam edebileceklerini söylediler.

Yorumlar
hanifi
http://cyber-warrior.org/
Cevapla
Emre
Sony'e güven kalmadı malesef , kimseye kalmadı
Cevapla
Taner
Kabul etmeleri biraz güvenimizi sarstı ama yinede kabul ettıler
Cevapla
Misafir
nerden güvenebiliriz kredi kart bilgilerimizin alınmadıgına hackerlar tarafından?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.