Güvenlik

Kıvanç Tatlıtuğ'u virüslerine alet ettiler

Kıvanç Tatlıtuğ öldü mü?

Kıvanç Tatlıtuğ'u virüslerine alet ettiler

Ünlü bir sanatçının adı virüs olarak kullanıldı. Kıvanç Tatlıtuğ öldü' gibi haberlerle kısa sürede yayılan virüs birçok Facebook adresini kısa sürede kullanılmaz hale getirdi. Kıvanç Tatlıtuğ, milyonlarca insanın tanıdığı ve sevdiği bir oyuncu. Bu oyuncunun ismini kullanan hackerlar, Facebook kullanıcılarını şok etti. Facebook'ta "Kıvanç Tatlıtuğ öldü" başlığını gören kullanıcılar, bu başlığa tıklayınca virüse hoş geldin demek zorunda kaldılar. Bu sayede kullanıcıların Facebook sayfası bloke oldu.

Profile giren kişiler pornografik siteyi beğendi olarak gösterildi.  Bu virüs üyesi fazla olan kişilerle daha da hızlı yayıldı. Virüs yüzünden Facebook'ta işlem yapılmıyor.

1359824162_kivanc-tatlitug-05.jpg

Sadece sayfanızı ve bilgileriniz çalmakla kalmayan virüs, bilgisayarınıza da ciddi hasar veriyor. Uzmanlar bu konuda yaptıkları uyarıda, virüslü siteye tıklayan kullanıcıların şifreleri değiştirmesini hatta hesaplarını kapatıp yeni bir hesap açmalarının daha doğru olacağını söyledi.

Bu olayın ardından ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, twitter hesabından böyle bir haberin gerçek olmadığını belirtti.

1359824205_virus.jpg

Yorumlar
deniz
seni cok seviyorum
Cevapla
Memo03
:-D
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.