Güvenlik

Microsoft autorun virüslerine meydan okuyor!

Microsoft zararlı yazılımlara karşı Şubat ayında Windows XP, SP3 ve Vista sürümleri için yayınladığı yama ile zararlı yazılımların etkisini bir nebze azaltmayı başarmıştı


1308562040_teknolojihabermicrosoftmanset.jpg

Microsoft zararlı yazılımlara karşı Şubat ayında Windows XP, SP3 ve Vista sürümleri için yayınladığı yama ile zararlı yazılımların etkisini bir nebze azaltmayı başarmıştı.

USB sürücülerde autorun ile otomatik başlatma işlemini Windows 7'deki güncelleme ile kotrol altına alarak virüslerin USB sürücülerden yayılmasını engellemiş olsa da Şubat ayına kadar güvenlik açıkları yukarıda bahsettiğimiz sürümlerde devam etti. Önceki ve şu anki sürümleri karşılaştırdığımızda 1,3 milyon virüsü engellemeyi başardı. Mayıs ayının sonunda ise W,ndows'un bütün sürümlerinde Kötü yazılımları temizleme aracı ile %68 gibi bir oranda güvenliği sağlamış oldu. 

1308562205_teknolojihabermicrosofthabericiistatistik.jpg

Zararlı yazılımlara karşı Microsoft 'Otomatik başlatma ile sistemlere girdiğiniz zamanlar artık sayılı olmaya başladı' mesajını veriyor. Yeni yama ve güncellemeler ile birlikte bu zararları sıfıra indirmeyi hedeflemekte. 
Yorumlar
Misafir
Microsoft Kendini Virus Temizleme Anlaminda Geliştirme Çabasinda
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.