Güvenlik

Microsoft'ta Apple,Twitter ve Facebook'un kaderini paylaştı

Microsoft'ta Apple,Twitter ve Facebook gibi saldırıya uğradığını açıkladı.

Microsoft'ta Apple,Twitter ve Facebook'un kaderini paylaştı

Son zamanlarda ABD kaynaklı şirketler Apple, Facebook, Twitter çalışanlarının hacker saldırısına uğramışlardı. Şimdi aynı haber Microsoft'tan geldi.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen saldırılarda Twitter hacker saldırısı nedeniyle 250 000 hesap bilgisinin hacklenmişti. Apple ve Facebook çalışanlarının bilgisayarlarına ise web siteleri üzerinden zararlı yazılım bulaştırılmıştı.

1341996223_aa.jpg

Şimdi de Microsoft kısmi olarak hacker saldırısına uğradığını açıkladı. Kısa bir süre önce gerçekleşen saldırıyı ilk incelemeler sonrasında şirket olayı açıkladı.

Microsoft'un Mac yazılım faaliyetleri bölümün de dahil az sayıda bilgisayara karşı yapılan saldırıda bu cihazlara zararlı yazılım bulaştırıldı ve firma tarafından hiçbir müşteri bilgisinin etkilenmediği ve soruşturmanın devam ettiği söylendi.

Saldırının Çin'deki bir askeri birliğe ait özel bir siber merkezden yapıldığı iddia ediliyor. Çin ise saldırıların ABD kaynaklı olduğunu söylüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.