Güvenlik

Norton, 2014'e iddialı giriyor

Güvenlik çözümlerinden Norton, yeni özellikleri ile Windows 8.1 ile tam uyumluluk içine giriyor.

Norton, 2014'e iddialı giriyor

Güvenlik yazılımları ile kullanıcıları zararlı yazılımlardan koruyan Norton’un ödüllü güvenlik çözümlerinin son versiyonları, kullanıcıların erişimine sunuluyor. Yeni versiyonlar, sektörün öncü koruma ve performans kriterlerinin ötesinde olmasının yanı sıra, Windows 8.1’in yeni özellikleriyle de tam uyumlu hale getirilmiş.

Symantec’in yaptığı 2013 Internet Güvenliği Tehdit Raporu’na ( 2013 Internet Security Threat Report, Volume 18) göre, zararlı kod yazılımlarının kolaylıkla cihazlara erişim sağlaması ve web sitelerindeki güvenlik açıkları nedeniyle web atakları 2012 yılında %30 dolaylarında artış sergiledi. Sonuç olarak, kullanıcılar yasal siteleri ziyaret ettiklerinde bile, cihazlarını ve kişisel bilgilerini olası saldırılara karşı riske atmış olabiliyorlar.  Norton’un yeni versiyonları ile herhangi bir performans kaybına neden olmaksızın yeni ve gelişmekte olan tehditlere karşı bugünün cihazlarını kapsamlı bir şekilde koruyor.

1378463740_norton-antivirus.jpg

Yenilikler ve Güncellemeler

Ürün kullanıcı ara yüzlerinde bazı değişiklikler olmasının yanı sıra, yeni sürümlerde aslında önemli değişikler yer alıyor.  Norton’un her biri patentli 5 koruma katmanı,  güvenlik, performans ve kullanım açısından önemli gelişmeler kaydetti.  Bahsettiğim bu önemli gelişmeler şunları içeriyor:

-          Gelişmiş Onarım –  Gittikçe yaygınlaşan mevcut zararlı kod saldırılarının cihazlara yerleşen yan ürünleri, Windows sistem dosyalarına zarar verir. İşletim sistemini tekrar yüklemek ise kullanıcı için oldukça zaman kaybettiren bir süreçtir. Symantec Global İstihbarat Ağı’na (Symantec’s Global Intelligence Network) dayanarak Norton’un gelişmiş yeni onarım özellikleri, internet bağlantılı çok sayıda kaynak kullanımı sayesinde, zararlı yazlımlar sonucu zarar görmüş ve çalışmaz hale gelmiş Windows sistem dosyalarını daha hızlı ve bilgi kaybı yaşatmaksızın onarır.

-          Geliştirilmiş SONAR Motoru – Zararlı kod yazılımlarına karşı korunmak kedi-fare oyunu gibidir. Öyle ki, zararlı kod yazılım teknikleri her geçen gün gelişiyor ve biz de bunlarla mücadele etmek için aynı şekilde ürünlerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Bu yıl özellikle davranış-bazlı koruma motoru olan SONAR’ı önemli derecede geliştirdik. SONAR öncelikli olarak, kötü amaçlı yazılımların yapısal değişikliklerine yönelik çalışıyor çünkü bu tür yazılımların fiziksel doğası değişirken aslında davranışsal eğilimleri değişiklik sergilemiyor. Sonuç olarak SONAR, en son geliştirilen yeni versiyonlarla, zararlı yazılım kodu olduğu belli olmadan yasal Windows işlemlerine sızan kod yazılımlarını keşfediyor ve durduruyor. 

-          SONAR-destekli İyileştirme ve Temizleme  – Zararlı kod yazılımı saldırılarından sonra olanları anlamak bir suç sahnesini çözümlemek gibidir. Hilelerle dolu olabilir ve çözümü ustalık ister. SONAR, saldırının kanıtlarını daha sonra Norton onarım-teknolojilerinde kullanmak için kayıt altına alarak saldırı girişiminin etkilerini temizlemeyi ve iyileştirmeyi sağlar. Bu iyileştirme bize zararlı kod yazılımı saldırısının izlerini temizlemede ve sistemi orijinal haline getirmede yardımcı olur.

-          Daha Basit Kurulum ve Yönetim  - Güvenlik ürünlerini internetten indirmeyi tercih eden veya CD/DVD sürücüsü olmayan kullanıcılar için bu yeni versiyon daha gelişmiş bir yükleme ve kurulum deneyimi sunuyor. Kullanıcılar, güncel versiyonun cihaz türlerine göre çabuk ve kolay indirebilir ve bütün cihazlarının Norton sayesinde korunduğundan emin olabilirler.

-          Daha Hızlı Performans – Kullanıcılarımızın bilgisayarlarıyla günlük işlemlerini yürütürken, güvenliğin bir sorun olarak karşılarına çıkmasını istemediklerini biliyoruz. Dolayısıyla her yıl kendimize, birinci sınıf koruma sağlamayı görev edinirken, performans hızımızı da maksimum seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz.Bu yeni versiyonlarla,  çıtayı yükseltmeye devam ediyoruz. Son yapılan testlere göre, ürünlerimizin son versiyonlarıyla bilgisayarın ön yükleme süresini geçen sene çıkarılan sürümlere kıyasla %15 ve indirme hızımızı da %10 artırdık. Tarama işlemleri sırasında 100MB’ı bulan hafıza kullanımı ise, bizim bugüne kadar sergilediğimiz en hızlı ve en yüksek performans değerine işaret ediyor. 

-          Geliştirilmiş Norton Kimlik Güvenliği Bu yeni versiyon, Norton’un şifre yönetim aracına tamamen yeni bir görünüm getirdi. Yeni versiyonlar ayrıca, doğrudan araç çubuğunu kullanarak ileri form doldurma, sürükle-ve-bırak fonksiyonu ve full “vault searche”s yapma gibi olanaklar sunarak şifrelerin daha güvenli ve elverişli bir şekilde yönetilmesine yardımcı oluyor.

Norton 360 Multi-Device, Norton 360, Norton Internet Security ve Norton AntiVirus güvenlik çözümlerinin güncel versiyonları şu an, ABD’de çeşitli perakende noktaları ve www.norton.com adresinde kullanıcıların erişimine sunulmaktadır. Bir yıl süresince beş cihaza kadar koruma sağlayan Norton 360 Multi-Device için tavsiye edilen perakende satış fiyatı 99.99 dolar. Bir yıl boyunca üç bilgisayara kadar koruma sağlayan Norton 360 için tavsiye edilen perakende satış fiyatı ise 89.99 dolar. Yine bir yıl boyunca üç bilgisayar için koruma sağlayabilen Norton Internet Security programının fiyatı da 79.99 dolar. Bir yıl boyunca bir bilgisayar için koruma sağlayan Norton AntiVirus programının tavsiye edilen satış fiyatı ise 49.99 dolar. Geçerli bir ürün aboneliği olan kullanıcılar, abonelik programı servisleri aracılığıyla en son ürün güncellemelerine kolaylıkla ulaşabilirler. Yeni Norton ürünleri versiyondan bağımsız olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Örneğin, 2013 yılının ürününü satın alan kullanıcılarımız ürün kodunu girdiklerinde otomatik olarak ürünün en son güncellemesini alarak en yeni Norton’u kullanmaya başlayabilirler.

Yorumlar
Misafir
2007 den beri bir fiil lisanslı Norton internet secruty kullaniyorum,performansda en ufak memmuniyetsizlik yasatmadı,bilgisayarima virus nedeniyle 1 kere bile format atmak zorunda kalmadım.Lisanslı ürünle hem güvendeyim hem sorun yaşamıyorum. Nortonun devri gecmis diyen arkadas,k bakma senin devrin geçmiş!
Cevapla
Misafir
Norton o bildiğin hantal program değil artık, bilgisayarı kasmayan tek antivirüs programı bence, bunu söylerken eset, kaspersky, Avast kullandığımı da belirtirim.
Cevapla
Misafir
norton nereye geliyo:) norton devri kapanali çok oldu be:) **Doktor**
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.