Güvenlik

Panasonic Ultra 360° kamerasını piyasaya sürüyor

Panasonic, Almanya'da düzenlenen Security Essen'de yeni 360°, ultra yüksek 4K çözünürlüklü akıllı izleme kamerasını tanıtıyor.

Panasonic Ultra 360° kamerasını piyasaya sürüyor

Bankacılık, perakende ve lojistik gibi uygulamaları hedefleyen kamera, geleneksel güvenlik kameralarının erişebileceğinden çok daha geniş bir alanda çok daha fazla detay yakalıyor. Bu da daha az kamera ile daha fazla kapsama alanı anlamına geliyor.

Kamera, ısı haritası çıkarmadan insan sayımına kadar hem pazarlama hem de güvenlik amacıyla kullanılabiliyor. Bu yerleşik analiz araçları, kullanıcının insanların nereye doğru hareket ettiklerini ve odada nerede durduklarını tanımlamasına imkân veriyor. Örneğin bir perakende satış mağazasında, bu araçlar sayesinde satış promosyonlarının etkililiği ölçülebiliyor ve hareketin anlaşılmaz hale getirilmesi yöntemiyle veri gizliliği korunuyor.

1411643956_wv-sfv481dl.jpg

Bu son teknoloji ürünü kamera (WV-SF481), keskin ve doğal bir renk üretimiyle birlikte güçlü bir düşük ışık performansı sunuyor. 1/1,7” sensör, siyah beyaz modda 0,05lx kadar düşük bir değerde bile çalışıyor ve gerçek gündüz/gece geçişini mümkün kılıyor. Bu sayede ortaya ideal bir 7/24 izleme çözümü çıkıyor. Görüntünün ortasında ve kenarında netlik sağlayan yüksek çözünürlüklü 4K motor da bu sisteme eşlik ediyor.

Panasonic Ürün Pazarlama Müdürü Gerard Figols bu konuda şunları söylüyor: "Ürün, Otomatik Arka Odak (AFB) özelliğine sahip, kurulum süresini, maliyetleri ve bakımı azaltarak oldukça yüksek bir görüntü kalitesi sunan ilk 4K 360 derece gece/gündüz kamerası olma özelliğini taşıyor. Kamera aynı zamanda su geçirmez ve darbeye dayanıklı. Bu özelliği onu hem iç hem de dış mekan kullanımı için uygun kılıyor. Pek çok işletme için mükemmel performans sunabilecek oldukça çok yönlü bir izleme kamerası olan ürünümüz, akıllı analiz özelliği sayesinde kurumlara izleme kameralarından güvenlik hizmetinden fazlasını alma imkânı tanıyor.”

4K 360 derece kameranın lansmanı, 23-26 Eylül tarihlerinde Almanya'daki Security Essen 2014'te yapılacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.