Güvenlik

PcAnwhere kullanıcıları için yama gerekli

pcAnywhere kullanan müşterileri etkileyen bilinen güvenlik açıklarını ortadan kaldıran bir yama yayımladığını duyurdu.


1328126639_pcan.jpg

Symantec güvenlik firması pcAnywhere ile ilgili medyada çıkan haberlere geçen hafta  pcAnywhere yazılımının kaynak kodlarının Anonymous sitesine bağlı hackerler tarafından çalındığını açıklayarak cevap vermişti. Ve kullanıcılarını geçte olsa  "bilgisayarınızda yüklü pcAnwhere yazılımını devre dışı bırakın" diye uyarmıştı.

Symantec firması bugün yaptığı açıklamada pcAnywhere 12.0 ve pcAnywhere 12.1 kullanan müşterileri etkileyen bilinen güvenlik açıklarını ortadan kaldıran bir yama yayımladığını duyurdu.
Bu yamaları yükledikten sonra herhangi bir sorunla karşılaşılmayacağını duyuran Symantec olası sorunlara karşı  pcanywhere@symantec.com adresinden kendilerine bilgi verilmesini istedi.

1328126714_norton1.png 1328126761_norton2.png
Symantec firması Norton anti-virüs yazılımının bu saldırılardan etkilenmediğini ısrarla duyursa da pcAnwhere konusunda günlerce açıklama yapmadan bekleyen Symantec firmasının Norton AntiVirus 2012 müşterilerinin akıllarına "Symantec acaba başka bir açıklama yapacak mı ? " sorusu geliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.