Güvenlik

Sanal saldırıya en hazırlıklı ülke hangisi?

Araştırmada, ülkeler, internet güvenliği uzmanlarının değerlendirmelerine göre sıralandı.


Yapılan araştırmaya göre  İsrail, Finlandiya, İsveç sanal saldırılara en hazırlıklı ülkeler.

Çin, Brezilya, ve Meksika'nın sanal saldırılara karşı kendisini korumakta en fazla zorlanan ülkeler olduğu McAfee tarafından desteklenen araştırmayla ortaya çıkıyor.

Araştırmada, ülkeler, internet güvenliği uzmanlarının değerlendirmelerine göre sıralandı.

1327999254_120127154420ciberguerra304x171afpnocredit.jpg

Araştırma sonuçlarına göre sanal saldırıları engellemek ve gereken önlemleri almak için güvenlik güçlerine ve sınır ötesi suçlarla mücadele güçlerine daha fazla yetki verilmesi gerektiği belirlendi.

İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İspanya, Fransa, Danimarka, Estonya ve Hollanda, beş basamaklı güvenlik sıralamasında dört puanla başarılı ülkeler oldular.

Sanal saldırılara hazırlıklı ülkeler; 

1328001162_120131060019cybersecuritylistings624351.jpg

Rapor hazırlanırken araştırmacılar sanal saldırılara karşı alınan önlemler ve olası saldırılarla başa çıkabilme kabiliyetini göz önünde bulundurdular.

Rapora katkıda bulunan internet güvenlik şirketi McAfee'nin teknoloji yöneticisi Raj Samani, "Bu raporun en güçlü özelliği sübjektif olması. Yani, değerlendirme ve sıralamaların, her gün internet ve sanal güvenlikle uğraşan kişilerin algılarına göre yapılması." dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.