Güvenlik

Pronet'ten ibretlik reklam filmi

Güvenlik firması Pronet'in yayınladığı hırsız reklamı tepkilere neden oldu.

Pronet'ten ibretlik reklam filmi

Pronet’in Vine fenomenleriyle çektiği reklam filmi büyük yankı uyandırdı. Ancak bu yankı beğenildiği için değil eleştirildiği için oldu. Neden mi? Reklam filminin konusu tatildeyken evi soyulan mağdurun hikayesi üzerineydi ancak, filmde hırsızlık olayının rap müzikleri eşliğinde dalga geçerek anlatılması, bu tür olayların mağduru olan kişileri çok kızdırdı.

Ülkehaber'in haberine göre Pronet’in insanların üzerinde etki bırakmak amacıyla viral tekniği kullanılarak hazırlattığı reklam filmi çok kısa sürede yayıldı. Film Pronet’in beklediği gibi etki bıraktı ancak reklam filminin başarısıyla değil hırsızlık mağdurlarının tepkileriyle. "Tatildeyken aklınız evde kalmasın, evinize Pronet baksın" mesajını veren viral video, #AklımEvdeKalır hashtag'i ile internet üzerinden yayıldı.

1403015671_pronet2.jpg

Bir güvenlik firmasının hazırlattığı reklam filminde hırsızların sevimli gösterilmesi ve hırsızlara yol gösteren yöntemler sunulması, bu tepkileri ikiye katladı. Bakalım bu tepkiler üzerine Pronet nasıl bir tavır sergileyecek?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.