Güvenlik

Sahte antivirüs android telefonunuzu etkiliyor!

Bu virüse dikkat etmezseniz başınız ağrıyabilir!


Sahte antivirüslerin mantığı basit, bilgisayarınıza bir şekilde kurulup sahte uyarılar vererek yazılımı satın almanızı sağlamak. Bu artık Android telefonlarınızda da geçerli ücretsiz olarak yüklediğiniz herhangi bir uygulama virüs olabilir. Bu yüzden ne olduğunu kesin olarak bilmediğiniz dosyaları kesinlikle yüklemeyin. Aşağıdaki resimde virüse dair bir fotoğraf var.

1372073839_figure12.png

Fotoğrafa bakacak olursak sahte antivirüs kurulduktan sonra telefonunuzu tararmış gibi yaparak, sözde tarama sonucunda çok fazla zararlı yazılım olduğunu söyler. " Tüm zararlıları temizle " tuşuna bastığınızda ise sizi yazılımı satın almaya zorlar. İşin kötüsü de bunu bir kere yükledikten sonra asla kaldıramazsınız. Telefonunuzun home tuşuna bastığınızda telefonunuzu kilitler. Aşağıdaki videoda Android işletim sistemine sahip bir telefona bu virüs bulaştırılıyor. Sonucu izleyerek görün.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.