Güvenlik

Samsung Galaxy S3 uzaktan root edildi!

ChainFire takma adlı ünlü Android geliştiricisi yazılım üzerinde çalışma fırsatı buldu. ChainFire telefona kolaylıkla root erişimi sağladı.


Rakipleri cihazlarını gizli tutarken Güney Koreli üretici Samsung, geçtiğimiz yıl başlıca geliştiricilere cihazın örneklerini göndermişti. Samsung'un elde ettiği başarıda, yazılım geliştirme çalışmalarını desteklemesinin büyük rolü oldu diyebiliriz. Samsung, Android işletim sisteminin ekonomisinin neredeyse yarısını oluşturuyor.

1337450371_remote-root-galaxy-s3thumb.png

Galaxy S III Mayıs ayı başında Londra'da tanıtılmıştı. Ancak geliştirme çalışmalarına ne kadar müsait olduğu bilinmiyordu ve merak ediliyordu. Cihaz önümüzdeki günlerde satışa sunulacak ve henüz piyasada olmasa da ChainFire takma adlı ünlü Android geliştiricisi yazılım üzerinde çalışma fırsatı buldu. ChainFire telefona kolaylıkla root erişimi sağladı.

1337450390_galaxy-s3-rootthumb.png

Root edilen yazılımın sürüm adayı olması sebebiyle henüz kesin birşey söylenemez ama I9300′ün satışa çıkacağı stabil Firmware'de bir değişiklik yapılacağı düşünülmüyor. Tahminler Galaxy S serisinin diğer modellerinde olduğu gibi kilitsiz bir Bootloader ile geleceği yönünde.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.