Güvenlik

Sanal banka soyuldu!

Bitcoin'in finansal internet sitesi Bitcoinica, geçen gece hacklendi.

Sanal banka soyuldu!

Çevrimiçi para birimi servisi Bitcoin sitesinin sunucuları hacklendi.  Açıklanan rakamlara göre çalınan Bitcoin'lerin değeri 87.000 dolar.

1338234891_979b7bitcoins.jpg

Deneysel bir dijital para birimi olan Bitcoin, dünyanın her yerindeki insanlara anında ödeme yapabilmek adına geliştirilmiş. P2P aktarım teknolojisini kullanan Bitcoin, para aktarımlarınıza herhangi bir ana sunucu karıştırmıyor. Bankalardan ve resmi kurumların denetiminden tamamen bağımsız bir elektronik para birimi. Transfer p2p olduğu için kredi kartı vs. masrafı bulunmuyor. Piyasadaki toplam para miktarı, ağdaki toplam makine sayısına bağlı, böylece çok düşük bir enflasyon var ve toplam para miktarı 21milyona ulaşınca para "basma" işlemi duracakmış.

1338234939_bitcoinica.png

Bitcoin'in finansal internet sitesi Bitcoinica, geçen gece hacklendi ve hackerlar 87.000 dolar değerinde Bitcoin ele geçirdiler. Gelişmeden sonra kuruculardan açıklama geldi ve "Herkes, parasını Bitcoin cinsinden ve Amerikan doları olarak alacak." deselerde, geliştiricilerden biri yaptığı açıklamada, bu sitenin veritabanının hiçbir yedeğinin olmadığını söyledi.

Hacklenen sitenin veritabanı yedeği olmadığı için, doğal olarak kimin, kaç parası olduğunu yetkililer bilemiyorlar.

Yetkililerden henüz bir açıklama gelmedi ama parasını kaybeden insanlar oldukça üzgün.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.