Güvenlik

Şirketlerin büyük bölümü güvenlik önlemini almıyor

Sanal alt yapıya geçiş oranının yüksek olduğu, Mart 2012'de gerçekleştirilen anket ile ortaya çıkıyor.

Şirketlerin büyük bölümü güvenlik önlemini almıyor

Kaspersky Lab yaptığı açıklamada, sanal teknolojiyi kullanan ya da kullanmayı planlayan şirketlerin yarısından fazlasının sanal ortamları için gerekli korumayı sağlama konusunda hiç bir şey yapmadıklarını söyledi.

1336725837_avrupadaki-guvenlik-zaafiyeti-225643.jpg

Sanal alt yapıya geçiş oranının yüksek olduğu, Mart 2012'de gerçekleştirilen anket ile ortaya çıkıyor. Yapılan anketin sonuçlarına göre, Avrupalı şirketlerin %62'sinin bu uygulamaya geçiş sürecinde olduğunu ya da bu uygulamaya geçtiğini gösteriyor ve %35'nin ise sanal masaüstü altyapısını uygulamayı planladığını, %33'nün ise veri depolama sanallaştırmasını uygulama aşamasında olduğunu ortaya çıkıyor. Aynı zamanda sanallaştırma teknolojisi kullanım deneyiminin kayda değer bir ölçüde olduğunu da anket sonucunda anlaşılıyor.

1336725864_sanallastirma.jpg

Anketi O+K Research'in gerçekleştirdiği araştırma, büyük ve orta büyüklükte sanal altyapıya sahip ya da yakın gelecekte sahip olmayı planlayan şirketlerin BT çalışanları arasında yapıldı.

Sonuçlara göre BT sektöründe profesyonel olarak çalışan Avrupalıların %42'si sanal ortamdaki güvenlik risklerinin fiziksel ortama oranla daha düşük olduğuna inanırken, %36'lık kısım sanal güvenlik risklerinin fiziksel ortamdaki risklerle en azından eşit olduğunu görüşünde.

Avrupalı şirketlerin %55'i ya sanal altyapıları için aracısız güvenlik çözümleri ile ilgili değiller ya da ilgileniyorlar ancak uygulamaya geçmeyi düşünmüyorlar. Avrupalı şirketlerin sadece %18'i sanal altyapıları için bu teknolojiyi uygulamaya koyduklarını doğruluyor. Bu sonuçlar sanal ortamlarda uzmanlaşmış güvenlik teknoloji uygulanmasının gün geçtikçe azaldığını gösteriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.