Hacker'lar sizin de şifrenizi çalmış olabilir, kontrol edin!

Dünyanın en büyük siber saldırısının geçtiğimiz günlerde gerçekleştiği duyuldu!

Hacker'lar sizin de şifrenizi çalmış olabilir, kontrol edin!

Gün geçmeden Hacker'ların siber saldırıları tekrarlanıyor. Hackerlar artık kişisel sitelerle uğraşmıyorlar, saldırıların çoğu için tercih ettikleri bölgeler artık biraz daha kitlesel bölgeler oluyor. Son zamanlarda hedeflerinde genellikle dünyanın en büyük sosyal ağları olan Twitter ve Facebook kullanıcıları yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde kaynağı AirDemon.net' e ait olan internete yayılan haberlerde Anonymous'a bağlı bir grubun son zamanların en büyük siber saldırısını gerçekleştirdiğini duyurdu.

1334158060_120408-hacker.hlarge.jpg

Haberin detaylarına geçtiğimizde ise hacker grubunun tam 55.000 adet Twitter hesabını hack'lediği ve bu hacklenen hesapları pastebin üzerinden listeli bir şekilde yayınladıkları ortaya çıktı. Bu listeleme ve hack olayı bu zamana kadar gerçekleştirilmiş en büyük hack olayı olarak görülüyor. Twitter cephesinin ise bu hesapların  kendileri ile olan ilişiğinin koparması yeterli olmuyor, çünkü hesapların sahipleri kullandıkları şifreleri tekrardan yine başka bir hesapla kullanabiliyor.

*Siz de Twitter hesabınızın şifresinin hacker grubu tarafından çalınıp çalınmadığını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki listeleri kontrol etmenizde fayda var.

Liste 1

Liste 2

Liste 3

Liste 4

Liste 5