Güvenlik

SOPA virüsü bilgisayarı kilitliyor!

Amerikalıların başı SOPA virüsü ile dertte.

SOPA virüsü bilgisayarı kilitliyor!

SOPA'yı hatırladınız mı? İnternette korsan içerikle mücadele etmek için çıkarılmak istenen ve kısa adı SOPA olan (Stop Online Piracy Act - Online Korsanlığı Durdur) yasa taslağı ile içerik sağlayıcılara yasadışı materyallerin bulunduğu sitelere erişim yasağı getirme yetkisi veriliyor.

Ancak şimdi bir yasa tasarısı değil kurbanlarını korkutmak için bir virüs olarak karşımıza çıkıyor. Virüs bilgisayarınızı kilitliyor ve açmak için 200 dolar istiyor. Kurbanların bu hataya düşmemesi gerekiyor. Gelen virüs Amerikan hükümeti tarafından resmi olduğunu iddia ediyor.

1350226241_sopa-virus.jpg

Kurbana IP adresinin yasal olmayan işlerden kara listeye eklendiğini belirterek ödemesi için MoneyPak ya da Western Union hesabı gönderiyor.

Bu virüse yakalananlar bu durumdan kurtulmak için Google'dan "Çevrimiçi korsanlığı Otomatik koruma sistemi kaldırma Durdur" aratarak virüsten kurtulmanıza yardımcı olacak bilgiler bulabilirsiniz. Böylelikle kurbanların ödeme yapmasına gerek kalmayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.