Güvenlik

İşte dünyanın en güvenli şifresi!

Dünyanın en güvenili 4 haneli ATM şifresinin işte bu!

İşte dünyanın en güvenli şifresi!

Yeni gelen haberlere göre bankaların yaptığı tüm uyarılara rağmen kullanıcılar hala '1234', '1111', ve '0000' gibi numaraları kullanmaktan vazgeçmiyor. Ayrıca en önemli ola şey ise bu şifrelerin en çok kullanılanlar olması. '19' sayısı ile başlayan şifreler ise en popüler olduğu söylendi. Bu konuyu araştıran araştırmacılar doğum tarihini şifre olarak kullananların şifrelerinin çok çalındığını belirtti.

Şirket araştırmacıları her yıl 3,4 milyon şifrenin çalındığını söyledi. Araştırmacılar, çoğunlukla web siteleri için kullanılan bu şifrelerin ATM'ler için de iyi bir örnek olduğunu vurguladı. Normalde sıradan bir hırsız bir ATM şifresini çözebilmek için 10 binde bir şansı bulunuyor.

1348738497_images.jpg

Bu rakam deneme sayısıyla doğru orantılı olarak artıyor. NBC News bu durumda bütün hesapların yüzde 10'undan fazlasının, sadece bir tahminle çalınabileceğini söylüyor.

Araştırmacılar her altı ayda bir şifrelerin değiştirilmesini tavsiye ediyor. Dünyanın en güvenili 4 haneli ATM şifresinin '8068' olarak açıklandı.

Yorumlar
Researcher.Cw
Çoğu kişi artık şifresini ''8068'' olarak değiştirecek ve her yıl 3,4 milyon çalınan şifrelerin arasına girecek :)
Cevapla
veyseloglu
o zaman bizde sifrenin tersini kullanırız :)
Cevapla
fox
şifre hırsızlarına ölüm.
Cevapla
fox
şifre hırsızlarına ölüm.
Cevapla
can ekener
Eyvah sifremi calmislar bir de dalga geciyorlar.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.