Güvenlik

Spotify kullanıcı bilgileri sızdırıldı

Kullanıcı hesapları güvenlik sorunu Spotify'da da boy gösterdi


Son dönemde yazılımları güvenlik konusuyla alakalı zaafiyetleri çok fazla konuşulur oldu. Bu kervanın son üyesi ise Spotify oldu. Ortaya çıkan iddialara göre Spotify kullanıcı hesapları internet ortamına sızdırıldı.

1461671223_spotify.jpg

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR >> 

Pastebin'de ortaya çıkan bir listeye göre, milyonlarca Spotify kullanıcısının bilgileri internet ortamına sızdırıldı. Bu bilgiler, kullanıcı adı,email adreslerini,şifreleri ve hesap bilgilerini içeriyor. 

spotify-pastebin.png

Pastebin'de yayınlanan listeye hemen müdahale edilmiş olsa da çok sayıda kullanıcının hesap bilgileri sızdırılmış ve hatta hesapla ilişkilendirilmiş eposta adreslerinde değişiklikler bile yapılmış. Spotify cephesi ise bu iddiayı ısrarlar reddediyor ve Spotify servisinden güvenlik açığı olmadını savunuyor. Bir yandan da sızdırılan listedeki bilgilerin gerçek olup olmadığını kontrol eden firma, gerekli durumlarda kullanıcı hesaplarını geçici olarak dondurup koruma altına alabilecek.

 
                              
          
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.