Güvenlik

Suriye ordusu, Microsoft'a saldırdı

Suriye Elektronik Ordusu, Microsoft'u hackledi.

Suriye ordusu, Microsoft'a saldırdı

Suriyeli hacker grubu olan Suriye Elektronik Ordusu, Microsoft News Twitter hesabını hackledi. Ayrıca GameSpot’a göre, Xbox Instagram hesabı ile birlikte, Xbox ve Xbox Destek Twitter hesapları da bu hacker grubu tarafından hacklendi.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ı destekleyen siyasi hacker grubu, kendi Twitter hesabından yaptıkları saldırının ekran görüntülerini yayınladı. Suriye Kartalı lakaplı grup elemanı Microsoft’a neden saldırdıkları sorulduğunda, Microsoft’un Amerikan istihbaratı ve diğer hükümetlerinin insanları izlemesi için e-posta hesapları ve verileri sattığını söyledi.

1389684158_sea-logo.jpg

Ayrıca grup elemanı; “Ve biz daha fazla ayrıntılı olarak bunu ispat edecek belgeleri yayınlayacağız. Microsoft bizim düşmanımız değil ama onların yaptığı bizi etkilemiştir” dedi.

Microsoft, Cumartesi akşamı kendi resmi bloğundan saldırıdan etkilendiğini doğruladı. Aşağıda Microsoft News hızla kaldırmadan önce grubun yayınladığı tweet görüntülerini inceleyebilirsiniz.

1389684118_bdutx4vcqaao7yv.png

1389684138_sea-hack.png

1389691669_bdr717piqaa39eu.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.