Güvenlik

Vakıf Katılım Bankası siber saldırıya uğradı

Yapılan resmi açıklamaya göre Vakıf Katılım Bankası siber saldırıya maruz kaldı. Saldırganlar döviz kurlarını hedef aldı.

Vakıf Katılım Bankası siber saldırıya uğradı

Siber saldırganların hedefi şimdi de Vakıf Katılım Bankası oldu. Bankanın internet sitesine yapılan saldırı sonucunda döviz kurlarına müdahale edilmeye çalışıldı. Bankadan yapılan açıklamaya göre saldırı hemen fark edilip gerekli önlemler alında. Yapılan açıklamada saldırı sırasında herhangi bir döviz işleminin yapılmadığı belirtildi.

Vakıf Katılım Bankası siber saldırıya uğradı

Bankanın kurumsal web sitesine siber saldırı gerçekleştiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"10 Eylül 2018 tarihinde kurumsal web sitemizde bilgilendirme amaçlı yayınlanan döviz kurlarımıza yönelik, 9 Temmuz 2018 tarihindeki kurlarımızı gösterecek şekilde bir siber saldırı düzenlenmiş, saldırı çok kısa sürede püskürtülmüştür. Bankacılık sistemlerimiz (mobil ve internet şubemiz) saldırıdan olumsuz etkilenmemiş olup, bu sürede gerçekleşen herhangi bir döviz alım-satım işlemi de bulunmamaktadır. Yapılan müdahale neticesinde kurumsal web sitemiz stabil hale getirilmiştir."

Yukarıdaki açıklama bankanın resmi Twitter hesabından yapıldı.


Daha önce Halk Bank'ta da benzer bir durum yaşanmıştı

Geçtiğimiz günlerde Halk Bank'ta da benzer olay gerçekleşmiş ve döviz kurları daha düşük gösterilmişti. Olayın meydana geldiği tarihte düşük kurdan yapılan tüm satışlar iptal edilmiş ve gerekli soruşturma başlatılmıştı.

Yorumlar
CABBAR
Abd siber teröristleri iş başında.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.