Güvenlik

WhatsApp'tan sesli arama mesajınız var!

WhatsApp’tan sesli arama mesajınız var şeklinde gelen e-postaları bilgisayarınız da sakın açmayın.

WhatsApp'tan sesli arama mesajınız var!

Son yıllarda artan mobil kullanım oranları dolandırıcıların ve hackerların ilgi odağı oldu. Uygulama ve web sitelerinin mobil uygulamalarına dadanan kişiler bu uygulamalarına WhatsApp'ı da ekledi.

Geçtiğimiz yıllarda WhatsApp'ın ücretli olacağına dair WhatsApp tarafından gönderildiğini sandığınız mesajlar geliyordu. Bu mesajları açan kullanıcıların cihazlarına kötü amaçlı yazılım bulaşıyordu. Şimdi de "WhatsApp'tan sesli mesajınız var" başlığı adı altında kullanıcılara e-posta yoluyla mesaj gönderiliyor.

1436790775_img20150713152346.jpg

Kullanıcının mail adresine gönderilen e-posta içerisinde ‘WhatsApp’tan sesli mesajınız olduğunu belirterek alttaki ‘AutoPlay’ butonuna tıklayıp mesajı dinlemeniz isteniyor. Hackerların asıl planı bundan sonra başlıyor.

AutoPlay aslında bir link ve siz bu butona bastığınızda link sizi bilgisayarınıza virüs girmesini sağlayacak zararlı yazılımların bulunduğu bir siteye yönlendiriyor ve bilgisayarınıza zararlı yazılımlar bulaşabiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.