Güvenlik

WordPress sitesi saldırılara karşı nasıl korunur?

WordPress sitenizin güvenliği için bunları yapın.

WordPress sitesi saldırılara karşı nasıl korunur?

HostGator ve CloudFlare şirketlerinin raporuna göre ünlü WordPress platformu üzerine kurulmuş siteler ve bloglara büyük bir saldırılar gerçekleşiyor. Peki bu saldırılardan korunmak için ne yapmalı?

Olağan saldırılara karşı korunabilmek için en önemli şey WordPress kurulumu sırasında varsayılan yönetici hesabı tarafından oluşturulan şifredir. Eğer şifreniz güvenli değilse saldırılara yem olma ihtimaliniz çok yüksek.

1365934809_hack-mot-de-passe-admin-wordpress1.jpg

Peki WordPress bir site veya blog kurarken bu önlemi almadıysanız ne yapmanız gerekiyor? WordPres sitenizin saldırılardan korunması için admin hesabınızda güvenli bir şifre almadıysanız aşağıda size göstereceğimiz yöntemleri kullanarak yeni yönetici hesabı açıp eski hesabı silerek sitenizi güvene alabilirsiniz.

Adım 1: Yeni yönetici hesabı oluşturun

Yeni başlayanlar için kullanıcı bölümüne gidin ve gerekli formu doldurun. Daha sonra yeni bir yönetici hesabı oluşturun. Bu alanda da gerekli yerleri doldurun.

1365934256_supprimer-admin-wordpress-01.jpg

Elbette yeni kullanıcı için bir şifre gerekecek. Şifrede tercihen en az 7 karakter içeren ve olası büyük, küçük harf, sayılar ve semboller bulunan seçimler yapın.

Adım 2:Varsayılan yönetici hesabı sil

Yeni yönetici hesabı oluşturulduktan sonra, yeni hesap için seçtiğiniz kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak bağlanın.

1365934328_supprimer-admin-wordpress-02.jpg

Daha sonra "Tüm kullanıcılar" kısmına tıklayın ve varsayılan yönetici hesabıyla "Sil" seçeneğini kullanarak eski "admin" hesabını silin.

Son adım çok önemli! Yeni bir hesap ile oluşturduğunuz yönetici hesabını kullanarak daha önce yazılmış tüm yazıları aktarmanız gerekiyor.

1365934354_supprimer-admin-wordpress-03.jpg

Bunu yapmak için "ögeleri ata" seçeneğini seçin ve atama işlemini onaylamak için aşağıdaki menüde yeni yönetici hesabını seçin.

Tebrikler artık daha güvenli bir WordPress siteniz var.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.