Güvenlik

Yeni iPad Apple'a ceza getirdi!

Apple iPad'ın bir özelliği yüzünden ceza yedi.

Yeni iPad Apple'a ceza getirdi!

Apple'ın olay tablet bilgisayarı yeni iPad, retina ekran özelliğinin yanı sıra güçlü özellikleri ve 4G desteği ile de çok haber konusu olmuştu. Ancak yeni iPad'ın bu özelliği Apple'ın ceza almasına neden oldu. Apple'da bu cezayı itirazsız kabul etti.

1339216294_226413yeni-ipad.jpg

Yeni iPad'ın özellikleri arasında yüksek çözünürlüklü Retina Display ekranı, dört çekirdekli Apple A5X işlemcisi ve uzun pil ömrü olması büyük yankı uyandırmıştı. Bunların yanı sıra yeni iPad'in en önemli alternatifi ise bağlantı hızı. 4G LTe desteği bulunması. Yeni iPad'ın, teorik olarak 72Mbps şebeke erişim hızı bulunuyor. İşte bu özellik üzerinden yapılan reklam yüzünden Apple ceza yedi.

1339216363_yeni-ipad.jpg

Apple bir çok yerde olduğu gibi Avustralya'da da cihazı 4G desteğine sahip olarak tanıttı. Yalnız Apple, tablette yer alan 4G özelliğinin Avustralya'daki 4G altyapısında kullanılamayacağını düşünemedi veya atladı. Apple, yeni iPad'ın reklamlarını yaparken bu durumu belirtmediği için haksız rekabet ve tüketiciyi yanıltmakla suçlandı ve tam 2.5 Milyon dolar cezaya çarptırıldı.

Apple'ın yeni iPad'de yer verdiği 4G modem özelliği yalnızca Kuzey Amerika'daki 4G şebekelerinde çalışabiliyor. Bu sebeple Apple, İngiltere ve İsveç'te gördüğü tepkilerden sonra bu nedenden dolayı cezaya çarptırıldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.