İnceleme

Çok yönlü USB bellek: SanDisk Ultra Dual Drive Type-C

Hem telefon hem bilgisayarda kullanılabilen bir USB bellek olan SanDisk Ultra Dual Drive Type-C, çözümünü inceliyoruz.

Çok yönlü USB bellek: SanDisk Ultra Dual Drive Type-C

USB bellekler uzun süredir hayatımızda bulunan teknolojiler. Son yıllarda bu USB belleklerin aynı zamanda telefonlarla da kullanıldığına şahit olduk. SanDisk Ultra Dual Drive Type-C tam da bu tarz bir ürün ve hem bilgisayar hem telefon uyumuna sahip.

Hem bilgisayara hem telefona: SanDisk Ultra Dual Drive Type-C

Bu USB bellek çift taraflı bir mekanizma ile bir ucunda USB Tip C diğerinde ise USB Tip A (standart bilgisayar bağlantısı) bağlantısı ile geliyor. Bize gönderilen sürüm 64 GB depolama kapasitesi sunuyor. Bu ürünün farklı depolama seçeneklerinin olduğunu da belirtelim.

Çok yönlü USB bellek: SanDisk Ultra Dual Drive Type-C - Resim : 1

Yan yüzde bulunan sürgülü bir mekanizmayı sağa ve sola hareket ettirerek istediğiniz ucu dışarı çıkarıyorsunuz. Sürgü yukarıda kalacak şekilde tuttuğunuzda soldan USB Tip C, sağdan ise Tip A ucu çıkıyor.

Anlaşıldığı üzere Tip C bağlantısı bulunan ve Android işletim sistemine sahip telefonlarla birlikte bu ürünü kullanabiliyorsunuz. Boyu sadece 38 mm olan SanDisk Ultra Dual Drive Type-C, taşıması kolay bir USB bellek. Tak çalıştır özelliği ile uyumlu telefonlarda anında kullanabiliyorsunuz. Özel bir sürücü kurulumu gerekmiyor. USB belleğin kullanabildiğimiz alanı ise yaklaşık olarak 57 GB.

USB 3.1 bağlantısını kullanan USB bellek (markanın verdiği bilgiye göre) saniyede 150 MB'a kadar okuma hızlarını destekliyor. Bilgisayar üzerinden yaptığım testlerde okuma hızı olarak 125 MB'ı gördüm. Yazma hızını ise 48 MB olarak ölçtük. Markanın verdiği değere yakın bir okuma hızı bulduğumuzu söyleyebiliriz.

Çok yönlü USB bellek: SanDisk Ultra Dual Drive Type-C - Resim : 2

Telefonda da kullandığımız ürün sayesinde bilgisayara ihtiyaç duymadan dökümanlarımızı yedekledik ve belleğe aktardık. Bu işlemlerin de oldukça hızlı olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca belleğin içinde bir de uygulama geliyor. Memory Zone isimli bu uygulamayı telefonunuza yüklerseniz iyi olur. Zira uygulama telefonda yer açma, kullanılan depolama alanı miktarlarını görme gibi özellikler sunuyor.

SanDisk Ultra Dual Drive Type-C kimler kullanmalı?

Bu ürün özellikle telefondan dosya aktarmak isteyen, depolama alanı yetersiz kalan kullanıcılar için fayda sağlayabilir. Ayrıca aynı zamanda bilgisayarda da kullanılabiliyor olması cihazın kullanım senaryolarını zenginleştiriyor.

SanDisk Ultra Dual Drive Type-C fiyatı

USB belleğin fiyatı biz bu testi yaptığımız tarihte 80 TL civarında idi. Fiyatına göre sunduklarının iyi olduğunu söyleyebiliriz. Elbette bu kapasiteye sahip sadece Tip A bağlantısı sunan belleklerin çok daha uygun fiyatlı olduğunu biliyoruz. Ama bu ürün farklı bir özelliği de sunduğu ve telefonlarla da kullanılabildiği için bu fiyatını hak ediyor.

Yorumlar
yakup
deforma oluyor ve tırnağı kırılma olayı olmasa çok güzel olurdu bnde kullanıyom aynı sorun bnde oluyor daha sağlam ve farklı dizayn olsa deforme kırılma olmasa çok daha iyi olurdu
Cevapla
özkan
En az iki yıldır kullanıyorum. Tek sorunu tırnağı kırılıyor yada de forme oluyor tutmuyor. Parmağımla tutarak takabiliyorum her iki tarfıda.
Cevapla
barış
aynısını uzun zamandır kullanıyorum, tek kötü yanı usb-typeC sürgü tırnağının çabuk bozulup tutmaması.
Cevapla
yakup
san disk firması hakikaten her şeyi ile çok kaliteli çok güzel ürünler çıkartıyor piyasaya altarnatif olarak usb dönüştürü alıpda işinizi görecektir
Cevapla
jimmy
usb dönüştürücü connector almak daha mantıklı her türlü usb yi telefonuna bağlayabilirsin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.