İnceleme

Lifecell Supercam kullandık! (Video)

Turkcell'in bir hizmeti olan Lifecell Supercam internet kamerasının kullanım deneyimine bu videoda göz atıyoruz.

Lifecell Supercam kullandık! (Video)

İnternetin yaygınlaşmasıyla beraber güvenlik kameraları da akıllandı ve artık hemen hemen hepsini internet üzerinden takip edebiliyoruz. Lifecell tarafından sunulan Supercam da bu tarz bir internet kamerası. IP Camera olarak da tanımlanabilecek cihaz kablosuz ağlara bağlanabilidği için uzaktan video kayıtları izlenebiliyor.

Lifecell Supercam kullandık! (Video)

Küçük ve şirin bir kamera olan Supercam'in kurulumu ücretsiz olarak Turkcell ekipleri tarafından yapılıyor. Uzun bir güç kablosu ile gelen kamerayı isterseniz kutusundan çıkan özel aksesuar ve vida/dübel çözümü ile duvara ya da benzer bir zemine monte edebiliyorsunuz.

Kurulum işleminin ücretsiz olarak yapılması güzel. Teknik işlerden anlamayanlar için güzel bir hizmet. Kamera kurulumu yapıldıktan sonra aynı isimli hem İOS hem Android uygulaması ile cihazı kontrol edebiliyorsunuz. Kamera yaptığı kayıtları (ilgili paketleri satın alırsanız) 30 güne kadar geriye doğru saklayabiliyor. 30 günün sonunda tekrar üzerine yazmaya başlıyor.

Kameranın görüntü kalitesi Full HD yani 1920x1080 piksel. Görüntüleri kayıt etmek ya da fotoğraf çekmek gibi işlemleri uygulama üzerinden yapabiliyorsunuz. Çift yönlü sesli iletişim imkanı sunan kameranın üzerinde hoparlör ve mikrofon da bulunuyor. Ancak bu özellik standart olarak kapalı geliyor. Uygulama üzerinden aktif edebiliyorsunuz.

Supercam'i sadece Turkcell değil farklı internet sağlayıcılarla da kullanabiliyorsunuz. Ancak farklı internet sağlayıcılarda videoları izlerken kotanız azalırken, eğer bulunduğunuz yerdeki interneti Turkcell'den alıyorsanız kotanızdan eksilmiyor (5 GB'a kadar).

Supercam'in satın alma seçenekleri

Kamerayı satın almak için farklı seçenekleriniz var: Birinci yöntem peşin almak. Farklı operatörler için geçerli olan bu yöntemde (Eylül 2018 itibariyle) 599 TL ödüyorsunuz. Turkcell abonesiyseniz 12 aylık ödeme seçeneği ile ayda 49.90 TL'ye de bu ürünü taksitle almanız mümkün.

Cihazı satın aldıktan sonra eğer bulut paketi de almak isterseniz 7 ve 30 günlük paketler yer alıyor. Yani kameranın yaptığı kayıtları 7 ya da 30 gün geriye doğru giderek kayıt edecek iki farklı paket var. 7 günlük paketin fiyatı 14.90 TL iken, 30 günlük paketin fiyatı ise 19.90 TL.

Kamerada bir motor sistemi bulunmadığı için hareketlerini uzaktan kontrol etmek mümkün değil. Ancak benzerlerinde olduğu gibi kameranın görüş alanı içindeki bir bölgeye seçerek alarm kurabiliyorsunuz. Yani o bölgede hareket olduğunda otomatik olarak kayıt ediliyor.

Genel olarak beğendiğimiz ürün ücretsiz kurulumu ve 30 güne kadar kayıtları saklaması ile faydalı bir cihaz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.