Yazılım

Ölçüm uygulamasını kullandık! İşe yarıyor! (Video)

iOS 12 ile birlikte gelen Ölçüm uygulamasını kullandık ve ne kadar işe yaradığına baktık.

Ölçüm uygulamasını kullandık! İşe yarıyor! (Video)

Apple tarafından geliştirilen ve kısa süre önce herkesin kullanımına sunulan iOS 12 işletim sisteminde, daha önce standart olarak bulunmayan Ölçüm isimli bir uygulama yer alıyor. Bu uygulama AR yani Artırılmış Gerçeklik teknolojisini kullanarak cisimlerin enini ve boyunu ölçebiliyor.

Ölçüm uygulamasını kullandık! İşe yarıyor!

Benzerleri App Store üzerinde bulunabilecek olan uygulamanın en önemli özelliği standart olarak işletim sistemine entegre olması. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar istedikleri ve köşesi bulunan bir cismin boyutlarını iPhone  (ya da iPad) yardımı ile ölçebiliyor.

Gerçek hayatta denediğimiz uygulama ile önce ölçüm yapıp sonra bu ölçümün doğruluğunu denetledik. Aldığımız sonuçlar ise gerçeğe çok yakın oldu. Bazı durumlar tam ölçüm yapan uygulama bazı durumlarda 2 cm'e kadar hatalı ölçümler gerçekleştirdi.

Şimdilik sadece iOS 12'de çalışabiliyor

Aynı zamanda su terazisi özelliği de bulunan Ölçüm uygulaması ile bir zeminin düzlüğünü de denetleyebiliyorsunuz. Uygulama şimdilik sadece iOS 12 yüklü iPhone ve iPad modellerinde çalışıyor. Ancak ilerleyen dönemde uygulamanın iOS 11 sürümünün de çıkacağı açıklandı.

İşte deneme imkanı bulduğumuz Ölçüm uygulaması ve bize verdiği sonuçlar:

Yorumlar
Naci
Bana yardımcı okursanız sevinirim yanlıslıkla sildim şimdi yuklemek istiyorum çıkmıyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.