Realme'nin yeni telefonu suya dayanıklılık gibi şaşırtıcı özelliklerle geliyor

Realme GT 7 Pro, suya dayanıklılığı ve gelişmiş kamerasıyla dikkat çekiyor. Bu telefonun diğer çarpıcı özellikleri neler?

Realme'nin yeni telefonu suya dayanıklılık gibi şaşırtıcı özelliklerle geliyor

Realme, Temmuz ayında Çin'de yeni amiral gemisi modeli Realme GT 6'yı Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisiyle tanıtacak. GT 6'nın ardından, marka orta segment telefonları olan Realme 13 Pro serisine odaklanmayı planlıyor. Yıl sonuna doğru ise Realme, geçen yılın Aralık ayında yalnızca Çin pazarında tanıtılan GT 5 Pro'nun halefi olan Realme GT 7 Pro'yu duyuracak. GT 7 Pro'nun küresel pazarda da satışa sunulacağı doğrulandı.

Popüler sızıntı kaynağı Digital Chat Station (DCS), Weibo'da paylaştığı gönderi ile GT 7 Pro'nun bazı önemli özelliklerini açıkladı. GT 7 Pro'nun IP69 toz ve su geçirmezlik sertifikasına sahip olacağını belirtti. Bu da GT 7 Pro'nun Realme'nin ilk IP69 sertifikalı telefonu olacağı anlamına geliyor.

GT 7 Pro'nun arka yüzünde yer alacak olan üçlü kamera modülü sade bir tasarıma sahip olacak. Bu modülde, 3x optik zoom destekli Sony IMX882 periskop telefoto kamera bulunacak. Ön tarafta ise 1.5K çözünürlük sunan mikro kavisli OLED panel kullanılacak. Ayrıca, bu model Realme'nin tek noktalı ultrasonik ekran içi parmak izi sensörüne sahip ilk telefonu olacak.

Cihazın kalbinde Snapdragon 8 Gen 4 işlemcisi yer alacak. Daha önceki sızıntılarda, cihazın 16 GB RAM ve 1 TB depolama alanı sunacağı belirtilmişti. DCS, GT 7 Pro'nun ekstra büyük bir silikon negatif elektrot bataryaya sahip olacağını da ekledi ancak bataryanın kapasitesinden bahsetmedi.

Realme'nin yeni modeli GT 7 Pro, yenilikçi özellikleri ve güçlü donanımıyla dikkat çekiyor. Cihazın IP69 sertifikası, üstün kamera özellikleri ve güçlü işlemcisi, onu piyasadaki rakiplerinden ayıracak gibi görünüyor. Realme, bu yeni amiral gemisi modelini küresel pazarda da kullanıcılara sunarak büyük bir çıkış yapmayı hedefliyor.

Realme'nin yeni telefonu suya dayanıklılık gibi şaşırtıcı özelliklerle geliyor - Resim : 1