İnceleme

V-Moda Crossfade M100 inceleme

Bass canavarı V-Moda Crossfade M100 incelemesi ile karşınızdayız. 50mm'lik sürücülü V-Moda Crossfade M100 ile kulaklarınız bass’a doyacak!

V-Moda Crossfade M100 inceleme

DJ Val Kolton tarafından 2004 yılında kurulan V-Moda, müzik tutkunları için üretmiş olduğu kulaklık ve amfi çözümleri ile ön plana çıkıyor. Ses açısından olduğu kadar tasarımsal açıdan da doyurucu bir lezzeti olan V-Moda Crossfade M100 kulaklığının incelemesi ile karşınıza çıkıyoruz.

50mm'lik devasal dinamik sürücüleri ile bass konusunda eline su döktürmeyen V-Moda Crossfade M100, neredeyse her türlü müzik türüne başarılı bir şekilde ayak uyduruyor.

V-Moda Crossfade M100 inceleme

V-Moda Crossfade M100, 50mm büyüklüğünde çift diyaframlı sürücü ile geliyor. V-Moda firmasının patentli ürünü olan çift diyaframlı sürücü sayesinde, alt frekanslar (bass) sesler boğulmadan net bir şekilde sunuluyor. Kulaklığın dış yüzeyinde yer alan havalandırma kanalları içerideki boğulma hissini yaratan frekansları dışarı veriyor. Ama bu müziğin dışarıdan duyulduğu anlamına gelmiyor.

V-Moda Crossfade M100 için aktif gürültü engelleyici olmamasına rağmen yalıtım konusunda bu zamana kadar kullandığım en iyi yalıtıma sahip kafa üstü kulaklık diyebilirim.

Hafızalı BLISS adı verilen kulaklık pedlerine ve 280 gram ağırlığa sahip olan V-Moda Crossfade M100, uzun kullanımlar sonucu kulaktaki baskıyı minimuma indiriyor ve rahat bir müzik deneyimi sunuyor.

5 - 30,000Hz ses aralığını destekleyen kulaklığın çıkış gücü ise Avrupa standartlarına uygun olan 103 dB seviyesinde. 32 empedanslık bir dirence sahip olan V-Moda Crossfade M100 mobil cihazlar ile kolayca sürülebiliyor. V-Moda Crossfade M100 için ayrıca bir amfi veya DAP almanıza gerek kalmıyor.

1491763408_v-moda-crossfade-m100-inceleme-2.jpg

Geniş sahnesi ile vokal, ziller ve bass kickler oldukça temiz bir şekilde sunuluyor. Bass odaklı bir kulaklık olduğu için V-Moda Crossfade M100’ün karanlık bir yapıda olduğunu söyleyebilirim. Ancak bu kulaklığı alacak olan kişinin müzik türü odağında Jazz, Blues, klasik müzik ve çok sesli müzikler olmayacağı için bunu bir eksi olarak gösteremem.

V-Moda Crossfade M100’ü 24 Bit destekli parçalar ile AK Jr ve TIDAL Hi-Fi/Master kalitesinde test etme imkanı buldum. AK Jr'da; 24 Bit müziklerde kulaklığın asıl performansı ortaya çıkıyor ve üst frekanslardaki sesler daha net bir şekilde duyulabiliyor. 

Çevrimiçi müzik hizmeti olan TIDAL’ın Hi-Fi/Master kalitesindeki parçalarında ise kulaklık yine ben buradayım diyor. Ancak üst frekanslar Bit’ten dolayı biraz boğulabiliyor.

1491763431_v-moda-crossfade-m100-inceleme-1.jpg

Basslarına hayran olduğum AIAIAI TMA-2 kulaklığım, V-Moda Crossfade M100’ü gördükten sonra benim için ikinci plana düştü. Ancak AIAIAI TMA-2 her türlü müzik türüne hitap edip geniş bir sahne deneyimi sunarken V-Moda Crossfade M100 daha karanlık olması ile sadece bass odaklı müziklerde farkını ortaya koyabiliyor.

Gelelim kulaklığın kutu içeriğine. V-Moda Crossfade M100, kutusundan 1 adet mikrofonlu kablo, 1 adet standart kablo ve oldukça sağlam bir taşıma kutusu ile çıkıyor. Taşıma kutusu o kadar sağlam ki kulaklık içerisindeyken baş hizamdan aşağı attığımda bile kulaklığa en ufak bir zarar dahi gelmedi.

1491763420_v-moda-crossfade-m100-inceleme-3.jpg

V-Moda Crossfade M100 kişiselleştirme açısından da kullanıcıya oldukça fazla seçenek sunuyor. Kulaklığı satın almadan önce dış yüzeyini 3D baskılar ile özelleştirebiliyorsunuz.

V-Moda Crossfade M100’ü genel olarak değerlendirecek olursak; bu kulaklığı kesinlikle bass tutkunu kişiler satın almalı. Ancak kulak titreten kuvvetli bassları bir süre sonra kulağınızı ağrıtabiliyor.

V-Moda Crossfade M100'ü satın almak için tıklayın
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.