İnternet

1.5 milyondan fazla kişinin bilgileri çalındı!

PayPal, satın aldığı şirkete yapılan siber saldırı sonucunda 1 milyon kullanıcının kişisel bilgilerinin hackerların eline geçtiğini açıkladı!

1.5 milyondan fazla kişinin bilgileri çalındı!

PayPal, veri ihlali delillerine rastladığı TIO Networks’ü kapattığını duyurdu. Şubat ayında 238 milyon dolara PayPal'ın satın aldığı TIO Networks, kullanıcıların faturalarını dijital olarak ödemelerini sağlıyan bir sistem.

 TIO Networks’ün ağını inceleyen PayPal yetkilileri, veri ihlallerine dair kanıtlar bulduklarını ve kullanıcıların özel bilgilerinin siber korsanların eline geçmiş olabileceğini söyledi. TIO’nun sisteminin PayPal'dan ayrı olduğunu ve PayPal kullanıcılarının bu açıktan etkilenmediğini de özellikle belirttiler.

Yaklaşık 14 milyon kullanıcıya sahip olan TIO, kullanıcılarının faturalarını nakit karşılığında ödemelerine aracılık ediyordu. PayPal bu şirketi satın alarak, kullanıcıların PayPal üzerinden fatura ödemelerini yapmalarını sağlamayı amaçlıyordu. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.