İnternet

17 yıllık logo değişti!

İnternet devi ebay'ın logoso değişti!


Renkleri hemen hemen aynı fakat logosu büyük değişiklik geçirdi. Bahsettiğimiz logo internet devi eBay'a ait. 2012 yıllarında olmamıza rağmen internet devinin 90'ların web tasarım yaklaşımından kalma düzensiz harf dizilimli logosu, yerini sade ve düzenli bir dizilime bıraktı.

Yeni logonun tasarımında harfler eskisi gibi birbirinin üzerine oturmuyor ama birbirine değiyor. Tasarımın bu şekilde olması eBay kullanıcılarına dair "birbiriyle bağlı ve çeşitlilik gösteren" anlamını taşıyor. Bu düzensiz dizilim Yahoo logosunda halen mevcut.

1347971537_screen-shot-2012-09-13-at-12.34.16-pm.png

Bu konuyla ilgili tanıtım yazısında, o günden bugüne çok değişikler yaşandığından bahseden CEO Devin Wenig, yeni logonun eBay'in geçmişi ile "daha temiz, çağdaş ve tutarlı bir deneyim" sunma hedefi arasındaki dengeyi vurguladığını belirtti. Ekim ayından itibaren yeni logo şirketin web sitelerinde kullanılmaya başlanacak.

Yorumlar
Misafir
eski logo daha guzeldi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.