İnternet

2012'de 4 yeni sosyal medya geliyor!

2012 yılına giriş yaptığımız şu günlerde 4 tane yeni sosyal medya sitesi internete giriş yapacak...

2012'de 4 yeni sosyal medya geliyor!

Son 5 senedir sanal alemde sosyal medya'da büyük bir patlama meydana geldi. Milyonlarca insanın bilgisayar başına geçtiğinde yapacak ilk işi sosyal medya'ları açmak takip etmek, kullanmak oluyor. Artık fenomen haline gelen sosyal ağlar hayatımızın her yerinde.

1329620239_sosyal-medya-uzmanlari-korkutuyor.png

Bilindiği üzre özel şirketlere ait olan sosyal medya'lar belirli bir amaca hizmet etmemekte. Özel ilgi alanlarına hizmet edecek, 2012 ile açılacak olan bu yeni 4 tane sosyal medya ilgili birimlerde real hizmet sunacak.

Empire Avenue
Empire Avenue, yeni olmamakla birlikte kullanıcılara beta şeklinde hizmet veren, sosyal medya ile oyun hizmetini birarada sunan bir web sitesi. Hisseler alıp satabiliyorsunuz.

Chime.in
Durum güncellemeleri, fotoğraf video ve haber paylaşabildiğimiz, anket oluşturabildiğimiz, hepsini birarada barındıran bir sosyal medyadır. Facebook mantığı ile çalışan site Facebook'tan çok daha şık bir site ile kullanıcılara hizmet vermektedir.

GetGlue ve Schemer
Foursquare, uzun zamandır insanların kullandığı, bulunduğunuz konumun koordinasyonlarını ve lokasyonunu belirten uygulamaya benzer bir şekilde TV'de ne izliyorsunuz, ne dinliyorsunuz.. gibi sorularınızı buraya taşıyan bir web sitesi..
iPhone ve Android’de çalışan GetGlue, bir TV programını sizinle aynı anda kaç kişinin seyrettiğini de gösteriyor.

Schemer
Google’dan bir grup geliştirici tarafından meydana getirilen Schemer, size "bir şeyler yapmanız" konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor.Şu an sadece davetiye yoluyla çalışan site,yapacak yeni şeyler veya gidecek yerler bulmanınza, haftasonunuzu değerlendirmenize ve fazlasına izin veriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.