İnternet

2018'in en çok satan akıllı telefonları belli oldu!

2018'in en çok satan telefon markaları ve modelleri belli oldu.

2018'in en çok satan akıllı telefonları belli oldu!

Bu yıl akıllı telefon pazarı bildiğiniz gibi oldukça hareketli ve ardı ardına devamlı yeni cihazlar ile markalar değer kazanmaya devam ediyor. Peki 2018 yılı içerisinde en çok satan telefon markalarını hiç merak ettiniz mi? 

6 farklı model telefondan oluşan listede dünya çapındaki satışlara yer veren Strategy Analytics, hangi markaların hangi modellerinin ne kadar sattığını kullanıcılara sundu. Sırasıyla bu listede bulunan telefonlara bakacak olursak;

Apple iPhone X 16 milyon
Apple iPhone 8 12.5 milyon
Apple iPhone 8 Plus 8.3 milyon
Apple iPhone 7 5.6 milyon
Xiaomi Redmi 5A 5.4 milyon
Samsung Galaxy S9 Plus 5.3 milyon

 

İstatiklere baktığımızda Apple, açık ara en çok satan marka konumunda. Xiaomi ve Samsung dışında diğer popüler markalar maalesef satışlar konusunda anlaşılan biraz düşük kalmış. iPhone, marka değerinin tekrardan ne kadar yüksek olduğunu böylelikle kanıtlamış oldu. Ancak belirtmek isteriz ki bu rakamlar 2018 yılının ilk üç ayına ait satış rakamları ve henüz 2018 yılını tamamlamamış bulunmuyoruz. İleriki dönemlerde bu listede mutlaka oynamalar olacaktır. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.