İnternet

"4.5G Teknolojileri ve 5G Vizyonu" Konferansı Gerçekleşti

Haliç Kongre Merkezi, bugün çok büyük ve bir o kadar önemli bir konferansa ev sahipliği yaptı


Haliç Kongre Merkezi, bugün çok büyük ve bir o kadar önemli bir konferansa ev sahipliği yaptı.  olarak yerinde takip ettiğimiz "4.5G Teknolojileri ve 5G Vizyonu" konferansı oldukça dikkat çekici ve heyecan verici bir panel oldu. Cumhurbaşkanlığı Bilişim Başkanı Ali Taha Koç, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Sami Nalbantoğlu, Türk Telekom Grup Teknoloji GMYCoşkun Şahin, TURKCELL CTO İlker Kuruöz,Vodafone İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel'in konuşmacı olarak katıldığı panelde, 4.5G teknolojisi ve bir sonraki adım olan 5G hakkında dikkat çekici açıklamalar yapıldı.

1449949572_4.5g-5g.jpg

"4.5G Teknolojileri ve 5G Vizyonu" Konferansı Gerçekleşti

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Cumhurbaşkanlığı Bilişim Başkanı Ali Taha Koç, sunumu sırasında, hem 4.5G için hem de 5G teknolojisi için çok sayıda teknik bilgiyi sunarak, bu çalışmaların arkaplanındaki adımları anlattı. Özellikle 5G teknolojisi için olması gerekenlere vurgu yapan Ali Taha Koç, Ghz seviyesindeki yüksek frekanslar (mmWave), Bulut Ran (C-Ran), IoT (Nesnelerin İnterneti) ve Heterojen Ağlar gibi konularda teknik bilgiler sundu ve bu sistemlerin 5G teknolojisi içinde önemli olduğunu ve insan vurguladı. Ayrıca bu teknolojilerin ilerleyen dönemlerde günlük yaşamımızda da önemli bir yere sahip olacağını belirten Ali Taha Koç 4.5G hakkında bazı konulara değindi.

1449949904_20151212104631.jpg

4.5G konusunda ise Türkiye'nin bu ismi ilk kullanan ülke olacağını belirten Ali Taha Koç, sunumu sırasında internetin ve bağlantının günümüzdeki birinci önceliğe taşınmış olduğunu ilginç bir örnek ile anlattı. Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre genç nüfusun, gidecekleri yerlerde interneti kişisel hijyen standartlarının önünde tuttuklarını ifade etti.

Son olarak 4.5G teknolojisi için operatörlerin 1 Nisan 2016 tarihinde kullanıcıları 4.5G teknolojisine kavuşturacağını ifade eden Ali Taha Koç, 3 firmanın da bu konuda ciddi bir çalışma içerisinde olduğunu belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.