İnternet

ABD'de Facebook davası!

ABD'de öyle bir dava açıldı ki siz de şaşıracaksınız!


ABD’de 17 yaşındaki Chelsea Chaney, Facebook’ta paylaştığı bikinili fotoğraflarını kullanan okul yönetimine 2 milyon dolarlık dava açtı. Okul yönetiminin gençleri sosyal medyanın zararları konusunda uyarmak için Chaney’nin bikinili fotoğrafını kullanarak bir poster hazırlattığı belirtildi.

Şuan üniversite birinci sınıfta olan Chaney, lisedeyken okuduğu okulun yönetiminin fotoğrafın kullanılması konusunda kendisinden izin almadığını belirtirken fotoğrafın sosyal medyada paylaşılan özel bilgilerin zararlarının anlatıldığı bir seminerde gösterildiği aktarıldı.

Facebook’ta paylaştığı fotoğrafta Chaney, ünlü hip hop yıldızı Snoop Dogg’a ait bir forex ile beraber poz verirken görülüyor.

Chaney, bu fotoğrafı sadece Facebook’taki arkadaşlarının görebildiğini düşündüğünü ancak karmaşık gizlilik ayarları nedeniyle istemediği kişilerin de görebildiğini fark ettiğini söyledi.
Yorumlar
ali
Tum dunyanin gordugu seyi,biri kullandi diye dava acan bos zihniyet.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.