İnternet

Adobe Flash Player 11 beklentileri karşılamak için geliyor

Henüz beta aşamasında olan ve geliştirilmeye devam edilen Flash Player 11 yepyeni özellikleriyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.


Web üzerinden multimedya içerik sağlamamıza imkan veren Adobe Flash Player'ın yeni sürümü Flash Player 11' in betası resmi olarak yayınlandı.

Çetrefilli ve zorlu geçen Flash Player 10 serüveni, yeni sürüm ile tarihte bir iz olarak kalacak gibi gözüküyor. Yeni sürüm ile birlikte gelen en dikkat çekici iki özellikten biri H.264 ve 7.1 çevresel ses desteği. Yeni Flash 11 ile 7+1 ses sistemlerine göre içerik yayınlamak mümkün olacak.

İkinci önemli özellik ise Flash Player' de büyük bir eksiklik olarak görülen 64bit desteği geliyor. Böylece 64bit işletim sistemi kullananlar, 64bit Internet tarayıcısı ile Flash içerikleri izleyebilecek.

Bu iki önemli özellik dışında; 2D ve 3D render seçenekleri sunan Stage3D arayüzüne destek veren Flash 11, web üzerinden sesli görüşme için kullanılacak G.711 codec desteğini de veriyor.

Yeni Adobe Flash 11 Beta sürümünü denemek isterseniz tıklayın. Beta sürümü Windows, MacOS ve Linux işletim sistemlerinin 32bit ve 64bit sürümlerine destek veriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.