İnternet

Akıllı, Kolay ve Sorunsuz Ödeme Akışı İçin Yeni Çözüm: BIN Kontrol

Türkiye’nin önde gelen ödeme sistemi platformu iyzico’nun yeni çözümlerinden ‘BIN Kontrol’ ile e-ticaret şirketleri kullanıcının kartının hangi bankaya ait olduğunu güvenli bir şekilde belirleyip akıllı, kolay, anlaşılır ve sorunsuz bir ödeme akışına kavu

Akıllı, Kolay ve Sorunsuz Ödeme Akışı İçin Yeni Çözüm: BIN Kontrol

e-ticarette kullanılan kart sayısının ve çeşitliliği gün geçtikçe artarken, iyzico e-ticaret şirketlerinin tüketicinin hangi kartı kullandığını doğru tespit etmesi ve ona göre özel taksit gibi işlemler sunmasını kolaylaştıran bir çözümünü kullanıma sundu.
 
Kart tipleri üzerinden ölçümleme yapan ve uluslararası tüm kartları tanıyan ‘BIN Kontrol’, sürekli güncellenen listesi sayesinde banka ve hesap kartlarını ayırabiliyor. Hızlı bir şekilde kart ayrımı yapması, ödeme yapma süresini kısaltarak kullanıcı dostu ödeme akışı sunuyor.
 
Peki, BIN Kontrol nasıl çalışıyor?
1412162366_bin-kontrol.jpg
 
BIN (Bank Identification Number), ödeme için kullanılabilecek bir kartın (Hesap kartı, kredi kartı ya da ön ödemeli kart) ilk altı numarası olarak tanımlanıyor. Bu standart ve tanımlı numaralar; akıllı, kolay anlaşılır ve sorunsuz bir ödeme akışı ile tercih sebebi olmak isteyen e-ticaret girişimcileri için oldukça yararlı bilgiler içeriyor.
 
BIN Kontrol ile kartın bağlı olduğu banka tespit edilip, ödemeler ilgili bankanın sanal POS’una yönlendirilebiliyor. Sürekli güncellenecek BIN Kontrol listesi sayesinde; hesap kartları, kredi kartları ya da ön ödemeli kartların ayrımı başarılı bir şekilde yapılabiliyor. BIN Kontrol için kullanılan güncel veri sayesinde; e-ticaret şirketleri sistemleri üzerinden ödeme yapmaya çalışan kullanıcının hangi bankanın, hangi özelliklere sahip kartı ile ödeme yapmak istediğini belirleyip bu bilgileri ödeme formu üzerinde gösterebiliyor. BIN Kontrol, isteyenler için yıl sonuna kadar ücretsiz olarak sunuluyor.
 
iyzico, tek tıkla ödeme, uygulama içi ödeme, fraud (sahtecilik) kontrolü, abonelik sistemi hizmetleri sunarak ödeme sistemlerinde e-ticaret şirketlerine ödeme sistemlerinde ihtiyaç duyacakları her basamakta çözüm yaratıyor.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.