İnternet

AKK kalkıyor! Neler değişecek? (Video)

AKK yani Adil Kullanım Kotası 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren kaldırılıyor. Yeni döneme ilişkin görüşlerimizi bu videoda paylaşıyoruz.

AKK kalkıyor! Neler değişecek? (Video)

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından 2016 yılında yapılan açıklamaya göre 2019 yılından itibaren sabit internet paketlerinde kotaların kaldırılacağı duyurulmuştu. Konuyla ilgili duyurulu BTK'nın internet sitesi üzerinden okuyabilirsiniz.

AKK kalkıyor! Neler değişecek? (Video)

Bu tarihin yakınlaşmasıyla beraber internet servis sağlayıcılar AKK (Adil Kullanım Kotası) ya da bazı firmaların söylediği ismiyle AKN (Adil Kullanım Noktası) limitlerini kaldıracaklarını açıklamaya başladı. İlk duyuru Turkcell'den gelirken onu Türk Telekom, Millenicom gibi şirketler takip etti.

Açıklandığı gibi 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren kotalar kaldırılıyor. Kotalar kalktığı için fiyatlar artmayacak. Aboneler taahhütleri bitene kadar aynı fiyatlar üzerinden kotasız hizmet almaya devam edecekler. Ancak taahhütleri bittikten sonra yeni fiyatlar nasıl olacağı şimdilik belirsiz. Muhtemelen her internet servis sağlayıcı kendi ve piyasa şartlarına göre bir fiyatlandırma ve paket sistemi sunacak.

Biz de Teknolojioku olarak düşüncelerimizi bir video ile anlattık. 1 Ocak 2019 sonrası Türkiye'deki internet altyapısında çok önemli bir değişiklik olarak gördüğümüz kotaların kalkması konusunu değerlendirdik. İşte o video:

Yorumlar
Ah Vatanım
Adam bu işten deli para kazanıyor... amaç tamammen para kazanmak....ne bekliyorsunuz ki
Cevapla
Alanya
Allah aşkına aynı kelimeleri 10 kere söylemenin ne anlamı var bir kere söyle ve kapat
Cevapla
yunus
gerçekten neler değişeceği ile ilgili hiç birşey anlatmayan bir video yayınlamışsınız vallaha bravo size çöp!
Cevapla
yeni
yeni yıl yeni zamlarla gelecek yoksa paket fiyatlarını şimdiden söyleyeceklerdi
Cevapla
joseph
2109 yılına daha çok var
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.