İnternet

Türk Telekom da AKK'yı kaldırıyor

Diğer internet servis sağlayıcılarda olduğu gibi Türk Telekom da internet paketlerinde AKK yani Adil Kullanım Kotası'nı 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren kaldıracağını açıkladı.

Türk Telekom da AKK'yı kaldırıyor

BTK yani Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yapılan düzenleme sonrasında 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren internet paketlerinde AKK, Adil Kullanım Kotası kaldırılıyor. Birçok internet servis sağlayıcının yaptığı gibi Türkiye'nin en büyük internet altyapısına sahip olan şirketi Türk Telekom da AKK'yı 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren kaldıracağını açıkladı. 

Türk Telekom da AKK'yı kaldırıyor

Bugün İstanbul'da düzenlenen bir basın toplantısı ile duyurulan yeni düzenleme ile Türk Telekom aboneleri ek bir ödeme yapmadan yeni yıldan itibaren paketlerini kotasız olarak kullanmaya başlayacaklar. 

Basın toplantısında konuşan Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun, abonelerine yılbaşından itibaren kotasız internet hizmeti vereceklerinin müjdesini verdi. 

AKK nedir?

Uzun yıllardır internet paketlerinde bulunan bir kota sistemi olan AKK yani Adil Kullanım Kotası, gelişen teknoloji, büyüyen dosya boyutları yüzünden çağdışı kalmaya başlamıştı. Bu konuda adım atan sektörü düzenleyen kurum BTK, 1 Ocak 2019'dan itibaren bütün internet servis sağlayıcılarlar için kotayı kaldıracağını açıklamıştı. 

Yorumlar
cem
türk telekom kaldırmıyor kaldırmıyor. Devlet yasa getirdi adil kullanım kotası kalkacaktır diye. mecburlar insanlarıda arayıp sizin adil kullanım kotasını kaldıralım ayda şu kadar faturanıza fark verirsiniz. sözleşme yapıyorlar. zaten kalkacak bir şey için ayrıca para isteyip insanları kandırıyorlar.
Cevapla
Unknoe
Şimdi AKK kalkıp yerine herhangi bir kısıtlama geliyor mu? Beni ilgilendiren konu bu paketimde AKK özelliği kalkıp bunun dışında herhangi bir değişiklik yoksa işime gelir yoksa 2019 itibari ilk tahadütün cezasını ödeyip 13 yıllık aboneliğinden çıkacağım.
Cevapla
Haşim
Önceki mesajında uzun uzun anlattığım Türk Telekom un dolandırıcılık, sahtekarlık politikasını tüketicı hakem heyetine şikayet edeceğim. Yaptıklari sahtekarliklar yanlarina kar kalmasın. 23 tl lik tarifeyi bana 65 tl ye maleden bu dolandırıcıların Allah belasıni versin. Müşteri hizmetleri ayrı bir yalan söylüyor. Bayilerinde çalışanlar ayrı yalanlar söylüyor. Resmen tuzak kurup milletin kanını emiyorlar. TTk ticari tuzak kurumu olmuş.
Cevapla
Nasıl ?
Şimdi akn 35 gb olan aynı hıza sahip bir paket kullanan müşteri 65 TL ödüyor diyelim. Aynı paketin akn 100 gb limiti olan başka bir müşteride 100TL ödüyor iken eşitlik nasıl sağlanacak ?
Cevapla
Rıdvan
Çok doğru. Ben 91 TL ödüyorum. 50 TL ödeyen ile aynı duruma mı düşeceğim? Fazla fazla mı ödeyeceğim? :)
Haşim
Türk telekom kadar sahtekar bir operatör görmedim. Bakıyım yenilensin diye hesabima para atıyorum. Tarife yenilenme zamanı gelince tarifem yenileniyor. İnternete girdiğim gibi 1 mb için 10 tl kesinti oluyor. Sonra tarifeniz yenilenecektir ancak yeterli bskiyeniz yoktur diye msj geliyor. 23 tl 'lik tarife için önceki gün eklediği 30 tl ye 20 tl daha ekliyorum. Yine tarifem yenilenmiyor. Ve yine tarifemin yenilenmesi için bakiye yetersiz diye msj geliyor. T.telekom bayiine gidip tekrar para yuklüyorum. Çalışan eleman bir yerleri arıyor. Ancak yarı cem yenileniyor. 23 tl 'lik tarife bana 65 tl ye mal oluyor. Olması gereken tarifenin süresi gelince hesapta para varsa otomotik olarak yenilenmesidir. Çalışan eleman tarife anında internetimin kapalı olması gerektiğini söyleyerek başından saçıyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.