İnternet

Amazon, Türkiye'ye ne zaman gelecek?

Amazon Türkiye için bugün yeni bir gelişme daha yaşandı. Peki, Amazon resmi olarak Türkiye pazarına ne zaman giriş yapacak?

Amazon, Türkiye'ye ne zaman gelecek?

Alışveriş devi Amazon'un uzun bir süredir Türkiye pazarına giriş yapacağı söyleniyordu. Hatta bu söylentiler resmi kaynaklardan gelen bilgiler ile doğrulanmıştı.

Geçtiğimiz hafta gelen haberlere göre ise; Amazon, Mart ayında Türkiye'de satışlarına başlayacaktı. Dağıtım için ise Amazon, ülkemizde bir taşıma şirketi bile kuracaktı. Ancak bugün gelen bilgiler, alışveriş devinin 2018'in sonlarına doğru faaliyet göstereceği yönünde.

Sağlam kaynaklardan edinilen bilgilere göre; Amazon, İstanbul'un merkezinde yaklaşık olarak 5 bin metre kare büyüklüğünde bir yer arıyor. Bunun için uluslararası emlak şirketi ile anlaşan Amazon, muhtemelen Şişli veya Maslak'ta bir ofis de kuracak.

Amazon'un bu işlemleri tamamlaması 2018'in sonlarına doğru anca bitecek. Tahminlere göre; Amazon resmi olarak 2019'un ilk ışıklarında hizmet vermeye başlayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.