İnternet

Küba'nın Sonik saldırıları, olumsuz sonuçlara neden oluyor!

Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'ya karşı düzenlenen siber saldırılar, Amerika ve Kanada'nın canını sıktı.

Gözlem araçlarının sonuçları ultrasonik sesler ile karıştırıldı!

Geçtiğimiz yaz Amerika ve Kanada elçiliklerine karşı yapılan 'sonik saldırılar" personelleri fazlasıyla rahatsız ediyor. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada konuyla ilgili kapsamlı bir araştırmada bulundu. Michigan Üniversitesi araştırmacıları vakanın, Küba kanadından yollanan ultrasonik sinyallerden kaynaklandığına inanıyor. Bireysel ultrasonik sinyaller binalar dışındaki insanlara zarar vermiyor ama çoklu sinyaller birbiriyle çakışabiliyor ve ciddi problemlere neden oluyor.

Bilim insanları, bir AP videosundan "Tiz sesi, 25kHz'de ve 180Hz'de bir tane tonda birleştiren" iki ultrasonik alıcı kullanarak hipotezlerini test etti. Bu, araştırma 7kHz frekansı, 180Hz'lik bir aralıkta ses dalgalanmalarıyla yeniden düzenledi.  Hatta söz konusu akım sayesinde, 180Hz ses yerine bir şarkı çalarak dinlemeyi taklit edecek bir cihaz bile oluşturuldu.

Küba'nın Sonik saldırıları, olumsuz sonuçlara neden oluyor! - Resim : 1

Küba'nın, ABD ve Kanada politikaları hakkındaki devasa öğrenme isteği sır olmaktan çok uzak. Bununla birlikte ABD ve Kanada'daki elçilik çalışanlarında bolca bulantı ve baş ağrısını saptandı. Bu ya basit bir spekülasyon, ya da sonil dalgaların yan etkisi. Hangisi olduğunu bilmemiz mümkün değil. Yani Amerika ve Kadanı, Küba'nın "korsan vari" eylemlerini hiç de hoş karşılamıyor. Üç ülke arasında, yakın zamanda bir kriz doğması olası.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.