İnternet

Amazon, Youtube'a rakip olmaya hazırlanıyor!

Amazon, iki yeni isim için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi'ne marka başvurusunda bulundu!

Amazon, Youtube'a rakip olacak!

Amazon, YouTube'a bir rakip olabilir. Amazon,  Amazontube ve Opentube isimleri için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi'ne başvuruda bulundu. Sadece bir isimle rakip mi olunur demeyin daha bitmedi. 

İsimler için yapılan açıklamada olası akış hizmetlerinin çeşitli konularda kablosuz ağlar yoluyla indirilebilir, önceden kaydedilmiş sesli, görsel ve görsel-işitsel çalışmalar sağlayacağı belirtiliyor.

Açıklamanın Amazon, yeni hizmetin kullanıcıların içerik, fotoğraf videolar, metin, veri, resim, film, televizyon ve görsel-işitsel eserleri de içeren eğlence ile ilgili diğer elektronik işleri paylaşmasına olanak tanıyan çevrimiçi ağ hizmetleri sağlayacağını ifade ediliyor.

Bununla birlikte Amazon, Aralık ayında üç yeni domain satın aldı. Bunlar, AlexaOpenTube.com, AmazonAlexaTube.com ve AmazonOpenTube.com. Elbette bu, Amazon'un bir video aktarım hizmetinin çıkacağı anlamına gelmiyor. Çünkü şirketler, sonuçlanacağı belli olmayan ticari markaları kaydettirebiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.