İnternet

Amazon ücretsiz kargo göndermeyecek!

Yurt dışı alışverişlerinde, vergi muafiyetinin 30 euro’dan 22 euro’ya düşürülmesi, Amazon gibi yurt dışında hizmet veren alışveriş sitelerinin Türkiye pazarını önemli ölçüde kaybetmesine sebep oldu.


Zamanında Amazon.de üzerinden 49 Euro ve üzerine satın alınan tüm ürünleri ücretsiz kargo seçeneği ile Türkiye’ye gönderen Amazon, getirilen yeni düzenleme ile 24 Nisan’da ücretsiz kargo kampanyasını sonlandırdı.

Yurt dışı alışverişlerinde, vergi muafiyetinin 30 euro’dan 22 euro’ya düşürüldüğünü geçtiğimiz haftalar da sizlere aktarmıştık. Bu durum, Amazon gibi yurt dışında hizmet veren alışveriş sitelerinin Türkiye pazarını önemli ölçüde kaybetmesine sebep oldu.

Amazon, bu kampanyayı sonlandırsa da önümüzdeki birkaç ay içinde resmi olarak Türkiye pazarına girecek. Bu sayede gümrüğe takılma derdi olmadan ürünler vergili bir şekilde kullanıcılara sunulacak. Ürün fiyatlarında çok ciddi bir değişiklik olmasa da, en azından ürünler kullanıcılara ücretsiz ve ya uygun fiyatlı kargo seçeneği ile çok daha hızlı ulaşacak.

Amazon'un Almanya’dan ülkemize gelecek ürünlerde yeni kargo ücretleri ise şu şekilde:

Standart Teslimat (7-21 iş günü): 4,50 Euro (kg başına 3 Euro)

AmazonGlobal Standart Teslimat: (4-7 iş günü): 6 Euro (kg başına 4 Euro)

AmazonGlobal Expedited Teslimatı (3-4 iş günü):  12 Euro (kg başına 6 Euro)

AmazonGlobal Priority Teslimatı (1-2 iş günü):  22 Euro (kg başına 4 Euro)

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.