İnternet

Amerika, 5G'ye bu yıl resmen geçiyor!

Bu yıl Amerika'da 5G'ye geçecek olan bölgeler açıklandı. Bakalım AT&T ilk olarak hangi bölgelerde 5G teknolojisini sunacak?


Nesnelerin interneti için oldukça büyük bir atılım olan 5G teknolojisi için geri sayım başlamış durumda. Amerika'nın ünlü operatör servisi AT&T, bu yıl içerisinde belirlediği bölgelerde 5G'yi kullanıma sunacağını açıkladı.

AT&T'nin açıklamalarına göre; bu yıl içerisinde Amerika'nın Dallas, Atlanta ve Texas bölgelerinde 5G kullanıma sunulacak. 5G kullanıma sunulacak ancak 5G destekleyen telefonlar henüz piyasada yer almıyor.

999 dolarlık iPhone X bile henüz 5G'yi desteklemiyor. Qualcomm X50 modem ile 5G'ye adım atacak olan Android cephesi, en erken 2019'un sonunda bu geçişe ayak uydurabilecek.

Bu yılın sonuna doğru tanıtılacak olan iPhone modellerinde ise 5G için adım atılacak ancak cihazın içerisindeki modem 5G'yi teorik olarak destekleyecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.