İnternet

Anonymous'un 6 üyesi yakalandı!

Dünyaca ünlü saldırı grubu Anonymous'un üyelerinden 6 tanesi İspanya'da göz altına alındı.

Anonymous'un 6 üyesi yakalandı!

Geçtiğimiz yıl ve bu yıl içerisinde, yakın zamanlarda etrafa yaptıkları toplu saldırılarla gündeme gelen ve silinmeyecek gibi duran Anonymous'un üyesi sanılan 6 kişi İspanya'da göz altına alındı.

1330344659_anonymous1.jpg

Anonymous'çular sanal ortamda biraraya gelerek aldıkları kararlar doğrultusunda çeşitli web sitelerine saldırıyorlar. En son BTK'nin sitesine yaptıkları saldırı ile Türkiye'de çok popüler olan grup, ele geçirdikleri sitelerin veritabanlarını paylaşmaktan çekinmiyorlar.

1330344841_ekran-alintisi.jpg

Geçtiğimiz günlerde İspanya polisnin yaptığı baskında 6 kişiyi gözaltına aldı. Tutuklamanın ardından İspanya Ulusal Polis resmi sitesine saldırılar başladı. Önü alınamayan saldırılar dur durak bilmeden devam etti. İnternetten edindiğimiz açıklamalara göre bu kişiler şuanda yetkililer tarafından ne teyit edildiler, ne de inkar. Gruptan olduğu sanılan kişilerin içeri alınmasıyla ilgili son durumdan ise geriye Ulusal Polis sitesine gerçekleştirilen saldırılar kaldı.

1330348423_r-anonymous-twitter-tool-large570.jpg

Günümüz süper güçlerini oluşturan siber sistemde, Anonymous büyük bir kuvvet sahibi. Anonymous üyeleri ise Twitter'dan yaptığı açıklamada arkadaşları için; '6 kişi tutuklandı biz biliyoruz onlar anti-hack hakkında konuşuyor bekle bizi geliyoruz' şeklinde bir mesaj yayınladılar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.