İnternet

Apple Chomp'u satın aldı

Apple, uygulama arama motoru Chomp'u satın aldı.

Apple Chomp'u satın aldı

Apple, App Store'de büyük canlandırma olacağı söylentilerini doğruladı. Apple uygulama bulma motoru Chomp'un Perşembe günü geleceğini açıkladı ama fiyat hakkında bir bilgi vermedi.

San Francisco tabanlı bir başlangıç olacağı söyleniyor. ​​Kullanıcıların uygulamaları bulmak için arama yerine kategoriler veya anahtar kelimeleri yazıyor ve site ilgili sonuçları sunuyor. Özel bir algoritma ile App Store aramak için size ücretsiz bir iOS uygulaması ve web sitesi sunuyor.

1330180762_chomp-alt.jpg

Verizon ile bir ortaklığı olan chomp kendi telefonlarında bir dizi taşıyıcı uygulama arama arayüzü güçlendirmeyi düşünürken, bir Android versiyonunu da Android Markete yükleyebilir.

Yarım milyondan fazla başlık ve yaklaşan 25 milyar indirme ile Apple'ın mağazasında yeni uygulamalar bulmak daha da zor olacak.

Geliştiriciler kendi uygulamalarını daha başarılı olması ve mağaza ana sayfasında yer alması için mücadele edip daha kullanışlı ve iyi tasarlanmış uygulamalarla üst listeleri zorlayacaktır.

iOS cihazlarda App Store'de chomp uygulamasını görebilirsiniz ama zamanı bilinmiyor.

iTunes Store yapılacağı yakın olduğu söylentilerine karşın Apple, şirket genellikle küçük teknoloji şirketleri satın alıyor ancak genellikle kendi amaçları ya da planları hakkında yorum yapmadıklarını belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.