İnternet

Twitter'dan otomatik çeviri desteği!

Diller konusunda ufak ta olsa sorunlar yaşayan Twitter, bünyesine yepyeni çeviri özelliği eklenecek.

Twitter'dan otomatik çeviri desteği!

Geçtiğimiz günlerde yazılı basında ortaya çıkan haberlere göre, Twitter, kullanıcısına gelen tweetlerde otomatik çeviri özelliği kullanımını sağlayacak. Bu herhangi bir Türk vatandaşının twitter profiline bir İngiliz vatandaşının attığı İngilizce tweet türkçe olarak profile yansıyacak.

İnternete sızan bilgilere göre, Twitter'dan sızıntılar olduğu bu sızıntılarda bazı kullanıcılarda bu işlemlerin şimdiden başladığı ve otomatik çeviri özelliğinin aktif olduğu yazıyor. Twitter bu tarz işlemlerle uygulamanın yürürlüğünü tes ediyor olup, pilot uygulamasına başlamış diyebiliriz.

1330078435_twtraic1330013082.jpg

Bu tarz bir uygulama ile kiminle çalışacağına karar veren Twitter bu akıllı kararında BİNG'i yani Microsoft'u tercih etti. Daha önceden de bildiğimiz gibi Tweet aramalarını Yandex ile anlaşarak çözmüştü. İnternete sızan ilk görüntüler bize Tayland dili, Japonca ve Korece yazılan bazı tweetleri  kullanıcının diline, yani İngilizceye çevirebildiğini, başardığını gösteriyor.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.