İnternet

Apple developer sitesini Türkler mi hackledi?

Türk hackerlar iş başında

Apple developer sitesini Türkler mi hackledi?

Guardian gazetesi araştırmalarında Apple’ın Developer sayfasının hacklenmesinden Türk hackerlar sorumlu tutuluyor. Apple’ın Developer sitesi geçtiğimiz haftalarda hacklenmiş ve bir hafta kadar bir süre offline olarak kalmıştı. Guardian’ın bu konudaki araştırmaları sonucunda Türk hackerların işin içinde olduğu iddia ediliyor.

1374964877_apple-008.jpg

Güvenlik danışmanı olarak açıklama yapan Ibrahim Balic, developer.apple.com’da birkaç açık bulduklarını belirtiyor. Apple siteyi 18 Temmuz tarihinde çevrim dışı hale getirdi ve sorun üzerinde yaklaşık bir hafta uğraşıldı. Daha sonra site tekrar açılsa da hack durumu uzun bir süre daha konuşulacak gibi görünüyor.

Yaklaşık 73 açığın rapor edildiği belirtiliyor.

 Guardian 2 gün önce Balic'in açıklamalarını yayınladı ve durumun netliği konuşuldu. Graham Culey Apple developer sitesi adına ait olmayan bir çok email ve isim yayıldığını belirtti. Yıllar öncesine ait hayalet emailler kullanıldığı belirtildi.

Yorumlar
Misafir
vay beeee
Cevapla
Misafir
Valla ben deyildim.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.