İnternet

Ne kadar cep telefonu Facebook uygulaması kullanıyor?

Facebook For Every Phone, şimdiye kadar 100 milyon indirme sayısına ulaştı.


Dev sosyal ağ Facebook internet kullanıcılarının olmazsa olmazlarından biri. Özellikle mobil internetin yaygınlaşması ile şirket büyük bir kullanıcı sayısına sahip oldu. Facebook 'un normal telefonlarda çalışan uygulaması Facebook For Every Phone, şimdiye kadar 100 milyon indirme sayısına ulaştı.

Dünyada akıllı telefonlardan çok normal cep telefonu bulunuyor ve bu yünormal cep telefonu bulunuyor ve bu yüzden Bu uygulama Facebook tarafından çok önemseniyor.

Kolayca standart telefonlara adapte edilebilen Facebook for Every Phone uygulaması özellikle Hindistan ve Çin gibi ülkelerde normal telefonun yoğunluğu nedeniyle daha çok kullanılıyor.

1374849895_facemobil.jpg

Standart bir PC veya akıllı telefon satın almaya gücü yetmeyen yüz milyonlarca insanın internete ulaşabilmesinin tek yolu bu telefonlardan geçiyor. Dolayısıyla Facebook bu kaynağı kaybetmemek için Facebook for Every Phone uygulamasını oldukça önemsiyor.

Facebook'un şu anda 1 milyardan fazla kayıtlı kullanıcısı bulunuyor. Bunların 751 milyonu ise aktif olarak her ay login oluyor ve siteyi kullanmaya devam ediyor. Bu rakamın her sene %50 civarında arttığı görülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.