İnternet

Apple, iTunes LP servisini sonlandırıyor!

Apple, iTunes LP olarak isimlendirdiği hizmetini sonlandıracağını açıkladı. İşte iTunes LP hizmetinin fişinin çekileceği tarih.

Apple, iTunes LP'nin fişini çekti!

Apple, 2009 yılında hayata geçirdiği iTunes LP hizmetini sonlandırma kararı aldığını duyurdu. iTunes LP hizmeti sayesinde; sanatçıların albümlerinin yanında ekstradan video, fotoğraf ve şarkıların hikayelerinin yer aldığı yazılar satın alınabiliyordu.

Yaklaşık 5 yıldır hiç ilgi görmeyen iTunes LP, son 3-4 yıl içerisinde yaygınlaşan çevrimiçi müzik servislerinin yanında iyice unutulmuştu.

Spotify ve Apple Music gibi servislerin, video ve şarkı sözü gibi ekstra içerikleri üyelerine sunmasının ardından, Apple geç de olsa iTunes LP'nin fişi tamamen çekme kararı aldı.

Apple, iTunes LP servisini sonlandırıyor! - Resim : 1

Müzik yapımcılarıan gönderilen mailde yer alan bilgiye göre; iTunes LP servisi Mart ayının sonunda sonlandırılacak. iTunes LP'ye Mart ayından sonra içerik eklenmeyecek. Ancak mevcuttaki içerikler hala satılmaya devam edilecek.

Mevcuttaki içeriklerin ise 2019'un sonlarına doğru tamamen kaldırılacağını ve artık Apple'ın yoluna sadece Apple Music ile devam edeceğini düşünüyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.