İnternet

Apple, Shazam'ı satın aldı!

Apple, bugün beklenen haberi açıkladı. Shazam artık Apple'ın bünyesinde yer alacak.

Apple, Shazam'ı satın aldı!

Apple'ın Shazam'ı satın alacağını sizlere geçtiğimiz hafta sonu aktarmıştık. Bir dedikodu olan bu satın alma işlemi, bugün nihayetinde resmi olarak açıklandı. Apple sözcüsü Tom Neumayr, tarafından yapılan açıklamaya göre; Shazam artık Apple'ın bünyesinde.

Apple sözcüsü Tom Neumayr, BuzzFeed News'e yaptığı açıklamada Shazam'ın ve yetenekli ekibinin Apple'a katılacağından çok memnunuz. App Store'da piyasaya sunulmasından bu yana, Shazam sürekli olarak iOS için en popüler uygulamalar arasında yer alıyor. Bugün, Shazam dünya çapında yüzlerce milyon insan tarafından, birden fazla platformda kullanılmaktadır." ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili Neumayr, "Apple Music ve Shazam, müzik keşfi için kullanıcılarımıza mükemmel müzik deneyimi sunmak için muhteşem bir uyum oluşturuyor" dedi.

Tom Neumayr şimdilik Shazam için ne kadar ödediklerini açıklamaktan çekindi. Ancak tahminlerin 300 ila 400 milyon dolar arasında olduğunu belirtelim. Önümüzdeki iOS güncellemeleri ile Shazam'ın Apple Music'e entegre olmasını bekliyoruz. 

Yorumlar
Mahmut
Güzel bir haber.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.