İnternet

Apple'dan inanılmaz kazanç!

Apple, 2017'nin üçüncü çeyrek finansal raporlarını açıkladı. Teknoloji devi üçüncü çeyrekte elde ettiği kazanç ile şaşırttı.

Apple'dan inanılmaz kazanç!

Teknoloji devi Apple, 2017'nin üçüncü çeyreğine ait finansal raporlarını açıkladı. Açıklanan rapora göre; Apple, 45.4 milyar dolar gelir elde etti. Bu gelirin yanında 8.7 milyar doların ise işletme karı olduğu açıklandı. Apple, hisse senedinden de kazanç sağladı. Apple'ın hisse senedi başına kazancı ise 1.67 dolar oldu.

Geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğinde 42.4 milyar dolar gelir elde eden Apple, bu yıl 45.4 milyar dolar elde ederek kendi rekorunu da kırdı. Orana bakacak olursak; Apple geçtiğimiz yıla göre %17 gibi inanılmaz bir yükseliş yaşadı. Wall Street'in 44 milyar dolar gelir ve hisse senedi başına 1.57 dolar olur ön görüsünü çürüten Apple, en çok iPhone'dan kar elde ediyor.

Apple, iPhone'da 41.02 milyon birim ürün satmayı başardı. Bir önceki yıl bu rakam 40.3 milyondu. Diğer Apple ürünlerine bakacak olursak; iPad modelleri 11.4 milyon ve Mac modelleri 4.2 milyon adet satıldı. Özellikle 10.5 inç iPad Pro'nun duyurulmasının ardından geçtiğimiz yıla göre iPad satışlarında %15'lik bir artış sağlandı.

1501655470_opengraphlogo.png

Apple servislerden de kazanıyor. Apple, sunmuş olduğu servislerden tam 7.2 milyar dolar gelir elde. Bu rakam geçen yıla göre %22 daha fazla olması ile dikkat çekiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.